Tasarım işleri odaklı 3700X PC toplama

Bütçe
15000-16000

fatih sirkeci

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Herkese mutlu günler öncelikle, ana amacı tasarım, animasyon ve video edit gibi işler olan yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum. PC konusunda kendime göre bir bilgim var ama burada çok tecrübeli ve bilgili arkadaşlar var onların tavsiyelerini almak istiyorum. Öncelikle bir SATA SSD ve bir M.2 SSD olmasını istiyorum sistemde, halihazırda depolama amaçlı 4TB'lık bir HDD var onu da sisteme ekleyeceğim tamamen depolama odaklı, M.2'de Windows ve programları çalıştıracağım, SATA SSD ise hem güncel depolama hem de sürekli kullandığım dosyalar amaçlı ve birazda oyun için depolama olacak.

Render önemli olduğu için 32 GB RAM tercih edeceğim ve arada oyun oynayabilmek adına da iyi bir ekran kartı olmasını önemsiyorum. Aşağıya eklediğim monitör HZ ve MS olarak iyi değil ancak tasarım konusunda başarılı bir monitör iş odaklı renk gösterimi başarılı olduğunu düşünüyorum ve 3K(aslında 2K) çözünürlükte. Genel olarak ben istediğim parçaları bütçeme uygun bir şekilde ekledim. Sizlerden gelecek tavsiyeler ve eleştirileri görmek istiyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.

Sistem;

Monitör;

Geri
Yukarı