Tasarım ve Günlük Kullanım için Hangi Monitör Alınmalı?

hackintosh06

Hectopat
Acer laptop kullanıyorum. Intel Core i5- 6200u, NVIDIA GeForce 920M & Intel HD Graphics 520.

Tasarım ve günlük işler, film ve Youtube vs için monitör araştırıyorum. Profesyonel tasarımcı değilim, Adobe programlarıyla ilgileniyorum. Laptop şirkete ait benden geri alınacak ama yine bir süre bende. Biraz ilerleyen zamanda Mac Mini alabilirim, 1000TL civarı bütçem var. Bu modellerin tasarımı yorumları dikkatimi çekti. Oyun pek oynamıyorum arada bir CS:GO, LOL giriyorum. Temel kullanım amacım Programlar üzerine. Bu modellerden hangisini seçmeliyim veya o fiyatlara şu modelde var diyip önereceğiniz monitörler varsa sevinirim. Tavsiye ederken neden belirtip aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Dell SE2717H 27" 6MS 75 Hz FreeSync IPS:
Dell SE2717H 27 '' 6ms 75Hz FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Fiyatı

LG 25 UM58 25" IPS ;
LG 25UM58-P 25" 5ms (2xHDMI) Full HD IPS Monitör Fiyatı

AOC PSD241 24" IPS
AOC PDS241 PORSCHE DESIGN 24" 4ms (HDMI) Full HD IPS Ultra Fiyatı
15inde alacağım 15inden önce yardımcı olursanız sevinirim, güncel

Son düzenleme:
Hp 24es veya bir büyüğü olan Hp 27es tavsiye ederim.
Renkleri kullanıcıya en iyi aktaran monitörlerden birisi telefondan daha ince üstelik
çerçevesiz çok güzel görünümü var.
Ben kullanıyorum tavsiye ederim.
Düzenleme:Almışken 27 es alın derim 300 TL fark var arada 3 inç daha büyük ben hata edip 24 aldım.

Bütçenizi artırabilirseniz bu monitörü tavsiye ederim. Hem gerçek 8-bit IPS panel hem de çok geniş renk desteği var (%106 NTSC, %127 sRGB). Artıramazsanız bu monitör de gayet iyi. Bu da gerçek 8-bit AH-IPS panel kullanıyor.

Acer laptop kullanıyorum. Intel Core i5- 6200u, NVIDIA GeForce 920M & Intel HD Graphics 520.

Tasarım ve günlük işler, film ve Youtube vs için monitör araştırıyorum. Profesyonel tasarımcı değilim, Adobe programlarıyla ilgileniyorum. Laptop şirkete ait benden geri alınacak ama yine bir süre bende. Biraz ilerleyen zamanda Mac Mini alabilirim, 1000TL civarı bütçem var. Bu modellerin tasarımı yorumları dikkatimi çekti. Oyun pek oynamıyorum arada bir CS:GO, LOL giriyorum. Temel kullanım amacım Programlar üzerine. Bu modellerden hangisini seçmeliyim veya o fiyatlara şu modelde var diyip önereceğiniz monitörler varsa sevinirim. Tavsiye ederken neden belirtip aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Dell SE2717H 27" 6MS 75 Hz FreeSync IPS:
Dell SE2717H 27 '' 6ms 75Hz FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Fiyatı

LG 25 UM58 25" IPS ;
LG 25UM58-P 25" 5ms (2xHDMI) Full HD IPS Monitör Fiyatı

AOC PSD241 24" IPS
AOC PDS241 PORSCHE DESIGN 24" 4ms (HDMI) Full HD IPS Ultra Fiyatı
15inde alacağım 15inden önce yardımcı olursanız sevinirim, güncel

DUZELTME: Arkadaşlar IPS panel dışında da önerilerinizi bekliyorum
Bütçenizi artırabilirseniz bu monitörü tavsiye ederim. Hem gerçek 8-bit IPS panel hem de çok geniş renk desteği var (%106 NTSC, %127 sRGB). Artıramazsanız bu monitör de gayet iyi. Bu da gerçek 8-bit AH-IPS panel kullanıyor.
gerçek 8 bit panel derken neyi kastediyorsunuz acaba? biraz açıklarsanız sevinirim
LG 34"
LG LG 34Um58-P 34" Ips 21:9 Ultra Wıde 2560 X 1080 Monitor Fiyatı ve Özellikleri

Casper 2k
https://www.amazon.com.tr/dp/B07FCL...e=380333&creativeASIN=B07FCLLB2B&linkCode=asn

Philips 2k
PHILIPS 28" 288P6LJEB/00 4K ULTRA HD 1ms HDMI-MHL DVI DP SPEAKER OYUNCU MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Bu monitörler hakkında bilginiz varsa onlarıda bekliyorum
DUZELTME: Arkadaşlar IPS panel dışında da önerilerinizi bekliyorum

gerçek 8 bit panel derken neyi kastediyorsunuz acaba? biraz açıklarsanız sevinirim
LG 34"
LG LG 34Um58-P 34" Ips 21:9 Ultra Wıde 2560 X 1080 Monitor Fiyatı ve Özellikleri

Casper 2k
https://www.amazon.com.tr/dp/B07FCL...e=380333&creativeASIN=B07FCLLB2B&linkCode=asn

Philips 4K
PHILIPS 28" 288P6LJEB/00 4K ULTRA HD 1ms HDMI-MHL DVI DP SPEAKER OYUNCU MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Bu monitörler hakkında bilginiz varsa onlarıda bekliyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı