Tasarım ve modelleme için laptop önerisi

Tahaz

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, SketchUp, Blender ve 3DS Max kullanıyorum. Halihazırda masaüstü sistemim bulunmakta ancak taşınılabilir 14' bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 13-14bin lira kadar. Huawei'nin Matebook modellerini düşünüyorum fakat bunlar da kendi aralarında çok fazla ayrılıyor. Tavsiyede bulunabilir misiniz?

Herhalde uzun pil ömrü, çok çekirdek sayısı ve nvidia ekran kartı olması çok büyük artı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Evet aslına bakarsanız öyle ama şunu da belirtmem gerekir ki alacağım bilgisayarı render amaçlı almıyorum sadece modellemek amaçlı.

MacBook ile Autodesk programlarını çalıştıramadığımdan göz önünde bulundurmamıştım yoksa o gayet iyi olurdu.

8 çekirdek, 14", 16GB RAM, nVidia görüntü işlemcili (RTX 3050) en uygun karşıma bu çıktı.

Alternatif olarak bu var, ikisi-bir-arada.

Bu gayet fiyat performans ürünü olarak görünüyor. Peki marka konusunda sorun yaşatır mı biliyor musunuz?

Bu gayet fiyat performans ürünü olarak görünüyor. Peki marka konusunda sorun yaşatır mı biliyor musunuz?
Acer bilinen uluslararası bir marka, yıllardır ülkemizde, Avrupa'da, Amerika'da satışları var. Kişisel olarak deneyimimde ise 12 yıl önce babama aldığım core 2 duo'lu Acer hala çalışıyor.

Tasarım anlamında pek iç açıcı değil bence. Matebook 14s almanızı daha çok tercih ederim.
Çözünürlük
Malzeme kalitesi.
Klavye dizilimi olarak daha iyi duruyor. Kendim de Matebook D14 modelini kullanıyorum. Memnunum.
Ayrıca 11. nesil Intel EVO i7 işlemcisi var.
Ayrıca şarj konusunda da daha kolay ve taşınabilir. O siyahımsı kablo ve kalın batarya derdi yok. Apple mantığı yapmışlar.

Rtx 3050 mi yoksa Apple çakması tasarım felsefesi mi tercihi size ait tabi, Huawei'nin pili daha uzun gidiyordur diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı