Tasarım ve oyun için bilgisayar önerisi

Sapphire Rose

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Öncelik olarak tasarım programlarını iyi derecede kullanabileceğim ve boş zamanlarımda oyun oynayabileceğim bir bilgisayar almak istiyorum. İtopya'dan hazır bir sistemi özelleştirdim fakat parçalar uyumlu mu? Yoksa fark etmeden birbirinin performansını düşürecek bir sistem mi kuruldu bilmiyorum. Gelirimi PC üzerinden kazandığım için yeterli bir sistem kurmak istiyorum. Kendimce biraz pahalı onun için hata yapmak istemiyorum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

özellikler:
-Intel Core i5 12400F 4.40GHz 18MB önbellek 6 çekirdek soket 1700 10nm işlemci.
-Gigabyte H610M k DDR4 3200MHz DDR4 soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI mATX anakart.
- G.Skill 32 GB (2x16 GB) flare X 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
-Gigabyte GeForce RTX 4060 Gaming OC 8 GB GDDR6 DLSS 3 128 bit ekran kartı.
-Game Booster GB-PW909b 550W 80+ mesh fixed RGB fanlı siyah ATX kasa.
-MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD (3300 MB okuma / 3100 MB yazma)
-Toshiba 3.5" 1 TB S300 hdWV110UZSva 5700RPM SATA hard disk.

Fiyatı: 28.982, 87 ₺
Sistem linki

Son düzenleme:
Hocam o fiyata daha iyi bir sistem toplanılabilir gibi. Tasarım için bilgisayarda özellikle yüksek olmasını istediğiniz bir şey varmı? Ona göre sistem önerelim.

@Muratt1 Merhaba, tasarım programları için, çok çekirdekli işlemci, nvdia marka ekran kartı ve en az 16 gb ram olmazsa olmaz gibi.

Game Booster PSU olmak zorunda mı?
SSD fiyat nedir?
Merhaba,
Zorunda değil hocam hazır sistemde o vardı pek anlamadığım için değiştirmedim.
SSD 1.086 Lira

kasayı değiştirip Sistem linkini konuya ekledim arkadaşlar.

Son düzenleme:
@Muratt1 merhaba, tasarım programları için, çok çekirdekli işlemci, NVIDIA marka ekran kartı ve en az 16 GB RAM olmazsa olmaz gibi.

Merhaba,
Zorunda değil hocam hazır sistemde o vardı pek anlamadığım için değiştirmedim.
SSD 1.086 lira.

Kasayı değiştirip sistem linkini konuya ekledim arkadaşlar.

Sistemi inceledim, benim görüşüm işlemcinin değişmesinden yana. Mümkünse 13.nesil Intel veya 8 çekirdek AMD işlemci. Sizin seçtiğiniz işlemci 6/6, bütçe varsa yükseltin.
SSD 500GB az olabilir, örnek olarak, Photoshop diske 50GB üzeri bir alan istiyor rahat kullanım için. Ben substance painter, designer, maya Blender ve 3DMAX, marmoset toolbag kurdum. Bunların eklentileri, asset paketleri vs 480GB diskte 150GB alan ancak açabildim. 1TB HDD'ye aktarıyorum proje dosyalarını falan ama yine de bazen SSD alanı 100GB altına düşünce Photoshop kasmaya başlıyor. Bunlar dışında PSU değiştirmeniz iyi olmuş. Diğer parçalar için bir şey diyemiyorum hazır sistem seçenekler kısıtlı. Siz yine de bütçenize göre piyasa araştırması yapın, belki daha iyi bir sistem toplama veya hazır sistem bulma şansınız olabilir.

Bütçe 500 TL artarsa alabileceğin muhtemelen en iyisi:

Geri
Yukarı