Tasarımım nasıl olmuş?

Arkadaşlar video editörüyüm kendimi geliştirmeye uğraşıyorum sosyal medya yöneticiliğine hazırlanıyorum ve ilk denemem. Rica etsem yorumlar mısınız?
Ne gibi eksiklerim var?
Nelere dikkat etmeliyim?
Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim? Teşekkür ederim.

Yazı fontunu değiştirirseniz daha hoş durur gibi bence. Onun harici güzel geldi benim gözüme.

Fonta eklenen gölge aşırı kötü.

Başlıktaki "saat" yazısı da gene çok kötü.

Saatin fiyatını gösteren ok, fiyat ve kordonun tam ortasına konulursa daha hoş gözükecektir.

Fiyatı belirten daireyi de kaldır.

Arkadaşlar video editörüyüm kendimi geliştirmeye uğraşıyorum sosyal medya yöneticiliğine hazırlanıyorum ve ilk denemem. Rica etsem yorumlar mısınız?
Ne gibi eksiklerim var?
Nelere dikkat etmeliyim?
Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim? Teşekkür ederim.
SAATIX logosu berbat. En koyu siyahı seçmen kötü durmasına sebep olmuş. Saatin üstünde bulunduğu stant oraya eklendiğini çok belli ediyor. Gölge falan ekleyebilirsin. Akıllı yazısının yanındaki çubuğu opaklaştırmamışsın ama saat yazısının yanındaki çubuğu opaklaştırmışsın. Birde çubuklar simetrik durmuyor.

Renk ve font seçimlerini beğendim fakat fiyatının yazdığı yuvarlak şablon çok ince ve zayıf kalmış.
Ayrıca fiyatı gösteren ok göstergesi de sırıtmış gibi. Mirror yapıp da okun bombesini diğer tarafa verirsen hoş durur.

Tasarım göreceli bir alan, fakat geştalt ilkelerini okumanı öneririm.

Saatıx logosu berbat. En koyu siyahı seçmen kötü durmasına sebep olmuş. Saatin üstünde bulunduğu stant oraya eklendiğini çok belli ediyor. Gölge falan ekleyebilirsin. Akıllı yazısının yanındaki çubuğu opaklaştırmamışsın ama saat yazısının yanındaki çubuğu opaklaştırmışsın. Bir de çubuklar simetrik durmuyor.

Altına biraz gölge ekledim hocam aslında ama eksik olmuş sanırım.

Hocam sanırım tasarımın temeli sürekli düzen olmalı bir yeri opaklandırıyorsam onun karşısını da opaklandırmam lazım yazınızdan bunu anladım.

Simetrik olayını elimle yaptığımdan tutturamıyorum tam Premier'deki effect controls bölümi gibi sayılar üzerinden nasıl hizalama yapabilirim?
Çok teşekkür ederim yorumun için.

Renk ve font seçimlerini beğendim fakat fiyatının yazdığı yuvarlak şablon çok ince ve zayıf kalmış.
Ayrıca fiyatı gösteren ok göstergesi de sırıtmış gibi. Mirror yapıp da okun bombesini diğer tarafa verirsen hoş durur.

Tasarım göreceli bir alan, fakat geştalt ilkelerini okumanı öneririm.

Geştalt kuramını duymustum hocam okumakta yarar var, teşekkür ederim.

Arkadaşlar yorumlarınız benim için çok değerli teşekkür ediyorum hepinize.

Arka plan siyah olarak atar mısınız? Çok merak ettim.
Hocam berbat bir şey çıkar ortaya, ayrıca saat belli olmaz.

Ok çıkmasına gerek yok fiyat saten kendini belli eder. Arka planın beyaz olmasını anlayabiliyorum ama saat çok ortada patlamış.

Ok gereksiz olmuş çünkü başka ürün yok fotoğrafta , akıllı saat olduğunu büyük ve şekilli fontla yazmak gereksiz bence yazılmasa bile olur , marka logosunun mutlaka değişmesi lazım yinede ilk sefer için çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı