Tasdikname ile açık liseye geçebilir miyim?

Dediğim gibi açık lise YouTube kanalına baktığımda 32 Ocak - 5 şubat arası örgünden açık kurumlara kayıt var diyor 24 ocağa kadar da kayıt yenileme var diyor ama yorumlarda şu anda oluyor gibi şeyler yazılınca risk atmak istemedim yarın arayacağım yarın akşam buraya tekrardan yazarım.
sağ olun siz mazaret olarak ne kullanıcaksınız bir de hangi ildesiniz biriside tiktokta 24 ocakta komisyon var 26 ocakta mazaret dilekçesi yazarak geçebiliyorsunuz demiş bunuda sorabilir misiniz?

Şartlarınız nedir hocam?

Bir sene sınıf tekrarım var ayrıca zaten bu dönem bayağı devamsızlık yaptım benim hedeflerim farklı olduğu için ailemde artık yavaş yavaş kavramaya başladılar rehberlik hocasına gidildi falan 2.dönem kesinlikle 8 saat buraya gelip zaman öldürmeyceğimi dile getirdim hocalarda hak verdiler gidip dilekçe yazacağım kabul olacağını düşünüyorum olmazsa hafızlığı deneyeceğim oda olmazsa gitmiyorum 2.dönem ne yapabilirler devamsızlıktan sınıf tekrarı yaparlarsa zaten 2.tekardan otomatik geçerim açığa 19yaşında üniversite sınavına girmiş olurum her iki türlüde ben 2.dönem okula gitmeyeceğim şimdi arıyacağız bakalım ne diyecekler zaten haftaya da halk eğitime gidecek annem.

Sağ olun siz mazaret olarak ne kullanıcaksınız bir de hangi ildesiniz biriside TikTok'ta 24 Ocakta komisyon var 26 Ocakta mazaret dilekçesi yazarak geçebiliyorsunuz demiş bunu da sorabilir misiniz?

Merhabablar hocam size teker teker anlatayım. Aktif olarak okumayan öğrenciler 4 Ocak- 22 -ocak tarihlerinde açığa geçebilirler ama zaten açık lise öğrencisi isen 4 Ocak - 5 şubat arası kayıt yenileme yapman gereklidir ama "eğer ki aktif olarak örgün öğretim kurumlarında eğitim gören ve açık öğretim kurumlarına geçmek isteyen biri isen 31 Ocak - 5 şubat tarihlerinde halk eğitim merkezlerinde kayıt yapabilirsiniz." kısaca 31 Ocakta başlıyor bizim kayıtlar.

Son düzenleme:
Bir sene sınıf tekrarım var ayrıca zaten bu dönem bayağı devamsızlık yaptım benim hedeflerim farklı olduğu için ailemde artık yavaş yavaş kavramaya başladılar rehberlik hocasına gidildi falan 2.dönem kesinlikle 8 saat buraya gelip zaman öldürmeyceğimi dile getirdim hocalarda hak verdiler gidip dilekçe yazacağım kabul olacağını düşünüyorum olmazsa hafızlığı deneyeceğim oda olmazsa gitmiyorum 2.dönem ne yapabilirler devamsızlıktan sınıf tekrarı yaparlarsa zaten 2.tekardan otomatik geçerim açığa 19yaşında üniversite sınavına girmiş olurum her iki türlüde ben 2.dönem okula gitmeyeceğim şimdi arıyacağız bakalım ne diyecekler zaten haftaya da halk eğitime gidecek annem.

Merhabablar hocam size teker teker anlatayım. Aktif olarak okumayan öğrenciler 4 Ocak- 22 -ocak tarihlerinde açığa geçebilirler ama zaten açık lise öğrencisi isen 4 Ocak - 5 şubat arası kayıt yenileme yapman gereklidir ama "eğer ki aktif olarak örgün öğretim kurumlarında eğitim gören ve açık öğretim kurumlarına geçmek isteyen biri isen 31 Ocak - 5 şubat tarihlerinde halk eğitim merkezlerinde kayıt yapabilirsiniz." kısaca 31 Ocakta başlıyor bizim kayıtlar.
anladım teşekkür ederim peki siz hangi ildeydiniz bende hafızlığı deneyeceğim ama kurs bulamadım istanbuldayım ben birde acaba bu kursun yatılımı olması lazım gündüzlüde oluyor mu

Anladım teşekkür ederim peki siz hangi ildeydiniz bende hafızlığı deneyeceğim ama kurs bulamadım istanbuldayım ben bir de acaba bu kursun yatılımı olması lazım gündüzlüde oluyor mu?

Kocaeli darıcada yaşıyorum bana en yakın halk eğitim merkezi izmitte hafızlık olayı ise şöyle idi genelgede hafızlık kurslarına giden kişiler geçebilir yazıyordu ve ekim ayında açık lise ilk kayıtlarda bazı öğrenciler önce hafızlık kursuna kayıt olup ardından açığa geçmişler ve sonra açık öğretime geçtikleri an itibari ile hafızlık kursundan çıkmışlar yani yatılı kalmanıza falan gerek yok. Fakat forumda bunu yapan bir öğrencinin bunu yaptıktan sonra girdiği hafızlık kursu öğrenciyi arayıp halk eğitime şikayet edeceğini söylemiş anlattığına göre artık bu hafızlık olayı da zorlaşmış sırf açık için geçenlere hafızlık kursalı kolay kolay kayıt yapmıyormuş fakat gene de denemekten zarar gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı