Taşınabilir diskte oyun oynanabilir mi?

Aakın

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 120 GB SSD kullanıyorum. 40 GB boş 70 GB oyun yükleyeceğim ama benim bir tane WD 1TB taşınabilir diskim var. Ona yüklesem performansta falan sıkıntı çıkmaz değil mi?

Sistem içine yüklemek zorunda olduğun oyun olmazsa sorun olmaz. Ama bazı oyunlar sistem içi istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben HDD alana kadar kullandım hiçbir sorun olmadı fakat temassızlık sorunlarını gidermek için harddisk i kasanın ön portları yerine direkt olarak ana karta bağlamanızı tavsiye ederim.

Oynanır, oynuyorum. Oynayacağın oyunlar çevrimiçi ve ağır grafikli oyunlar değilse sorun olmaz. Yükleme süreleri ve haritadaki nesneler geç yüklenebiliyor, onun dışında çevrimdışı ve hafif oyunlarda aradaki farkı hissetmiyorsun.

Arkadaşlar 120 GB SSD kullanıyorum. 40 GB boş 70 GB oyun yükleyeceğim ama benim bir tane WD 1TB taşınabilir diskim var. Ona yüklesem performansta falan sıkıntı çıkmaz değil mi?

Muhtemelen laptop kullanıyorsunuz diye düşünüyorum. Eğer imkanınız varsa HDD'yi kızakla DVD yerine takabilirsiniz, rahat ettirir. Kasaysa zaten en sağlıklısı bağlamak.

Ama oynanır mı?
Oynanır.

Fark yaratır mı?
388531

Bu değerlerden anlayacağınız üzere bağlantı tipinize göre yaratır :)

Yani gidip de 3.1 üzerinden takılırsanız anlamazsınız bile...

Muhtemelen laptop kullanıyorsunuz diye düşünüyorum. Eğer imkanınız varsa HDD'yi kızakla DVD yerine takabilirsiniz, rahat ettirir. Kasaysa zaten en sağlıklısı bağlamak.

Ama oynanır mı?
Oynanır.

Fark yaratır mı?
Eki Görüntüle 388531
Bu değerlerden anlayacağınız üzere bağlantı tipinize göre yaratır :)

Yani gidip de 3.1 üzerinden takılırsanız anlamazsınız bile...
Masaüstü kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı