Taşınabilir hard diske macOS kurma

mustafak01

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram x 2
SSD veya HDD modeli
WD My Passport 2TB 2.5" KIOXIA BK-LRC10Z500GG8
Ekran kartı
GIGABYTE GTX 1660 SUPER OC
Anakart
GIGABYTE B450M S2H
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Yeni konu açmam gerektiği için 2. konuyu açıyorum, ilk konuya buradan ulaşabilirsiniz.
2TB'lik taşınabilir hard diskim var ve bunu ikiye bölüp bir bölümüne macOS kurmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olacak birisi var mı? Ve eğer bu kurulumu yaparsam diğer boş olan 1TB'lik bölümü depolama için sorunsuz kullanabilir miyim?

R5-3600, 16 GB'RAM, GTX 1660 Super, B450M-S2H, W11 kurulu masaüstü PC'm var. Harici diski kullanmadığım için yarısına macOS kurup istediğim zamanlarda Mac'e geçip Mac kullanmayı öğrenmek istiyorum. Sizce uygun olan sürüm ne olur?

Ekran kartınız desteklenmiyor, sanal makine ile Ventura kurmayı deneyebilirsiniz.

İmaj dosyası için:

Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartınız desteklenmiyor, sanal makine ile Ventura kurmayı deneyebilirsiniz.

İmaj dosyası için:

Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanıtınız için teşekkürler, bu ekran kartı desteklenmiyor muhabbetini anlamadım daha detaylı anlatır mısınız?

Yanıtınız için teşekkürler, bu ekran kartı desteklenmiyor muhabbetini anlamadım daha detaylı anlatır mısınız?
Bildiğim kadarıyla ekran kartınız için bir driver yazılmamış. Belki bir ihtimal kurabilirseniz, donanım hızlandırma olmadığı için çok kasacaktır. Yanlışım varsa lütfen beni düzeltin.

Uyumlu ekran kartı listesi için:

Bilmediğim bir konu olduğu için soruyorum, harici HDD'ye kurup masaüstümde kullanmak istiyorum ekran kartını kullanmasamda olur asıl amacım MacOS'u deneyimlemek ve anladığım şu ekran kartım desteklemediği için ne olursa olsun bu makinede macOS kullanamıyor muyum?

Bilmediğim bir konu olduğu için soruyorum, harici HDD'ye kurup masaüstümde kullanmak istiyorum ekran kartını kullanmasamda olur asıl amacım MacOS'u deneyimlemek ve anladığım şu ekran kartım desteklemediği için ne olursa olsun bu makinede macOS kullanamıyor muyum?
Ekran kartını kullanmadan görüntü alamazsın. Harici HDD'de kullansan yine yavaş çalışacak. Amacın sadece deneyimlemek ise sanal makineye kurmanı öneririm. Ayrıca sanal makineyi harici HDD'de çalıştırmanı önermem.

Ekran kartını kullanmadan görüntü alamazsın. Harici HDD'de kullansan yine yavaş çalışacak. Amacın sadece deneyimlemek ise sanal makineye kurmanı öneririm. Ayrıca sanal makineyi harici HDD'de çalıştırmanı önermem.

Sanal makineye kurmayı denemiştim başaramamıştım o yüzden böyle bir şey düşündüm.

Geri
Yukarı