Taşınabilir HDD ile oyun oynanır mı?

AceMaths

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ST500LT02 - 1DG142
Arkadaşlarım, benim kullandığım laptopda bir hard disk var ama mouse'a sağ tıklıyorum, yenileyeceğim donuyor, Chrome gireceğim donuyor, ETS 2 eski sürümlerde bile sağa sola dönüyorum gaza basıyorum donuyor. Ömrü bitmiş. PC benim olmadığından ne RAM ne HDD değişebiliyorum ne de format atabiliyorum. Taşınabilir HDD alsam USB 3.0 bu donmalar geçer mi acaba? Yükleme ekranı sorun değil şu yaz tatilinde oyun oynamak istiyorum sadece.

i5 4210U.
4 GB RAM.
GeForce 840M.

Sistemim de bu.

Toshiba DTB305 almak istiyorum bu arada. Harici HDD.

Her oyunda olmaz diye düşünüyorum. Ama ETS2'de (Steam üzerinden değilse) çalışabilir. Şahsen bir çok eski oyunu o şekilde oynadım. Oyunun tüm dosyalarının tek bir dizin içinde olması gerekiyor.
Ama kasma sorununu çözmez büyük bir ihtimal.

Her oyunda olmaz diye düşünüyorum. Ama ETS 2'de (Steam üzerinden değilse) çalışabilir. Şahsen birçok eski oyunu o şekilde oynadım. Oyunun tüm dosyalarının tek bir dizin içinde olması gerekiyor.
Ama kasma sorununu çözmez büyük bir ihtimal.

Benim hard diskin yazma hızı çok düşük hem de çok çok düşük bad sector falan var ondan düşünmüştüm öyle aşırı kanser ediyordu oyundaki droplar... Neyse o zaman vazgeçeceğim sanırım teşekkür ederim yanıtın için.

Arkadaşlarım, benim kullandığım laptopta bir hard disk var ama fareye sağ tıklıyorum, yenileyeceğim donuyor, Chrome gireceğim donuyor, ETS 2 eski sürümlerde bile sağa sola dönüyorum gaza basıyorum donuyor. Ömrü bitmiş. PC benim olmadığından ne RAM ne HDD değişebiliyorum ne de format atabiliyorum. Taşınabilir HDD alsam USB 3.0 bu donmalar geçer mi acaba? Yükleme ekranı sorun değil şu yaz tatilinde oyun oynamak istiyorum sadece.

i5 4210U.
4 GB RAM.
GeForce 840M.

Sistemim de bu.

Toshiba DTB305 almak istiyorum bu arada. Harici HDD.

Oynayabilirsin. Steam'in oyun taşıma özelliği var. Alacağın harici HDD de bir Steam klasörü oluşturup, orayı ana klasör olarak seçebilirsin. Ama alacağın şey yine bir HDD olduğu için mutlaka fark eder ama istediğin kadar olur mu bilmiyorum. USB üzerinden oynayacagin için alacağın hız oradan da etkilenebilir. Ama olur. Epic Games için kolay bir şekilde pek mümkün değil.

Oynayabilirsin. Steam'in oyun taşıma özelliği var. Alacağın harici HDD de bir Steam klasörü oluşturup, orayı ana klasör olarak seçebilirsin. Ama alacağın şey yine bir HDD olduğu için mutlaka fark eder ama istediğin kadar olur mu bilmiyorum. USB üzerinden oynayacagin için alacağın hız oradan da etkilenebilir. Ama olur. Epic Games için kolay bir şekilde pek mümkün değil.

Sadece ETS oynamayacağım daha çok RPG oyunlar. Tek derdim kılıç salladığımda ulti kullandığımda her seferinde 2-3 saniye donuyor kamera dönünce donuyor bu drop sorunlarını azaltır mı? Okuma hızı zaten 60-70 MB hatta 40'a kadar düşüyor dropları düşürür mü size bunu sormak istiyorum sadece.

Sadece ETS oynamayacağım daha çok RPG oyunlar. Tek derdim kılıç salladığımda ulti kullandığımda her seferinde 2-3 saniye donuyor kamera dönünce donuyor bu drop sorunlarını azaltır mı? Okuma hızı zaten 60-70 MB hatta 40'a kadar düşüyor dropları düşürür mü size bunu sormak istiyorum sadece.

Mutlaka fark edeceğini düşünüyorum. Alacağınız HDD de önemli tabii. Performansını, hızını araştırın. Bilgisayarınızda USB 3.0 varsa alacağınız HDD'den tam performans yararlanirsiniz ama USB 2.0 ise en fazla 60 MB hıza ulaşabilirsiniz.

Mutlaka fark edeceğini düşünüyorum. Alacağınız HDD de önemli tabii. Performansını, hızını araştırın. Bilgisayarınızda USB 3.0 varsa alacağınız HDD'den tam performans yararlanirsiniz ama USB 2.0 ise en fazla 60 MB hıza ulaşabilirsiniz.

USB 3.0 yani sol girişi mavi oradan anlaşılıyormuş. Toshiba canvio Basic 320GB buldum. Hızı 120 MB'lerde iş görür mü sizce? 5400RPM.

USB 3.0 yani sol girişi mavi oradan anlaşılıyormuş. Toshiba canvio Basic 320GB buldum. Hızı 120 MB'lerde iş görür mü sizce? 5400RPM.
Toshiba uzun ömürlüdür iyidir. Modele baktım alınabilir işinizi görecektir. Genel olarak harici hdd lerin performansı 80 ila 110 arası bir civarda. Bu diskleri oyun için alanlarda olmuş ve memnunlar. Internette mutlaka oyun performansı videoları vardır, inceleyebilirsiniz. Ben işinizi göreceğini düşünüyorum. Usb 3.0 olması da iyi.

Toshiba uzun ömürlüdür iyidir. Modele baktım alınabilir işinizi görecektir. Genel olarak harici HDD'lerin performansı 80 ila 110 arası bir civarda. Bu diskleri oyun için alanlarda olmuş ve memnunlar. Internette mutlaka oyun performansı videoları vardır, inceleyebilirsiniz. Ben işinizi göreceğini düşünüyorum. USB 3.0 olması da iyi.

Teşekkür ederim bunu bir deneyeceğim. İyi günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı