Taşınabilir M.2 NVMe disk oluşturmak

enesbull

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Şöyle bir Aparat buldum. Bu aparat vasıtasıyla şu 3 SSD'den birini alıp aparata yerleştirerek kullanmak istiyorum. Ben bu SSD üzerinde Video'da gösterildiği gibi oyun oynamak istiyorum, bu işlem ne derece sağlıklı olur herhangi bir sorun yaşamam olası mı? Biraz aksiyona dayalı bir işlem gibi gözüküyor fakat bir taşınabilir diskten veya normal bir Sata 3 Diski "aparat" yoluyla taşınabilir diske çevirmekten kat kat daha yüksek hıza ulaşılabileceğimden dolayı bu yolu tercih etmek istedim. Linkte belirtilen Crucial ve Kingston marka SSD'ler tamamen aynı özellik ve fiyatlara sahip hangi marka daha güvenilir hangisini tavsiye edersiniz? Linkte belirtilen Samsung marka SSD'ye ekstradan 300-400TL versem daha mı mantıklı sizce? Bu yöntemin herhangi bir riski var mı? Şimdiden bilgilendirmeleriniz için teşekkürler iyi günler dilerim.

Evet bu işlem sağlıklı olur fakat yeterince hızlı USB portunuz yoksa boşuna bulaşmayın böyle şeylere. Ben 860 Evo + SATA to USB dönüştürücü kullanıyorum. Çok daha az uyumluluk sorunu doğuracaktır.​
Dell Marka Notebookumda, 3.1, 3.0 ve 2.0 olmak üzere 3 adet giriş bulunmakta ve bu cihazda oyun oynamak için kullanmak istiyorum. Yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200803_191007.jpg
    IMG_20200803_191007.jpg
    310,8 KB · Görüntüleme: 39
Oyun için NVMe almak çok mantıksız, illaki böyle olacak diyorsanız m.2 SATA alın para cebinizde kalır. O bütçe ile 250-500GB SSD ve 2TB HDD de gayet mantıklı.

Efendim şimdi ben sadece oyun için HDD alma taraftarıyım. Ama NVMe alınabiliyorsa alınmalı tabii ki, sonuçta SATA SSD'ler ile aynı fiyata geldiler. Eski SATA laptoplara bile M.2 NVME SSD takılabilir SATA'ya dönüştürülerek. Boot sorunu olabilir tabii ki ama denemeye değer bence. Sonuçta laptopu emekli de etseniz yeni bir sisteme geçerken yine kullanırsınız. Tabii dönüştürücü maliyeti başka...​

Crucial P1 1TB laptopumda dahili olarak kullanıyorum, memnunum. Bahsettiğiniz kutu ile Type-C'den bağlayıp kullanabilirsiniz. Ben de Hepsiburada'da o kutudan alacaktım elimde fazladan Nvme vardı ama 400 tl fiyatı gereksiz buldum. Sizin için şartsa tabiki harici olarak da kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı