Taşınabilir SSD'ye Windows kurulur mu?

teşekkür ederim sizi çok yordum lütfen kusuruma bakmayın. Son bir sorum var technopat sosyalde yasak ama ceza alıcaksam kaldırırım. Winto usb crackli yapmazsak uefi kuramam bunun için crackli kullanıcam sıkıntı olmaz değilmi. Birde ben bu ssd ye diyelim kurduk windows u boot menüsünde baktım göremedim acaba boot olmadığı için mi daha ve harddiskimdeki windows dururmu o dursun sıkıntı olmaz benim için.

Win to USB'yi ancak Windows'un Pro sürümü için paralı kurmak gerekiyor. Home ve Home Single vs için gerekmiyor ve de UEFI için USB olan diskinizi seçtiğinde kurulum seçeneklerini MBR UEFI GPT vs ekrana getirip soruyor. Sizde seçim yapıp UEFI kurabilirsiniz yani Pro kullanmayacaksanız paralı sürüme gerek yok. SSD'yi FAT32 ile formatlayın o görünecektir UEFI olarak ve eski Windows'unuz durur tabii.

Win to USB'yi ancak Windows'un Pro sürümü için paralı kurmak gerekiyor. Home ve Home Single vs için gerekmiyor ve de UEFI için USB olan diskinizi seçtiğinde kurulum seçeneklerini MBR UEFI GPT vs ekrana getirip soruyor. Sizde seçim yapıp UEFI kurabilirsiniz yani Pro kullanmayacaksanız paralı sürüme gerek yok. SSD'yi FAT32 ile formatlayın o görünecektir UEFI olarak ve eski Windows'unuz durur tabii.
bu ssd hikvision marka bir ssd bir problem yaratmaz demi bime gelmişdi. Oradan satın aldım windows da yavaşlık gibi kapanma gibi durum olursa harddiskimde ki duran windows a dönerim

1602661512105.png

ya diske baktığımda ömür boyu yazma nedne böyle bir sıkıntı olurmu ya
yoksa şu ana kadar yazdığım veri mi
Evet sorun olmaz olursa eskisi duruyor zaten ama son sürüm Windows yükleyin.
birde fat32 olarak biçimlendiremiyorum diski exfat var

saolun şu attığım fotoğrafa bi bakarmısınız doğru değerlermi yoksa bu güne kadar yazdığım değerlermi
1602662919357.png

İnternetten araştırıdm ssd im 32 gb den büyük olduğu için fat32 olmuyormuş. NTFS ve EXFAT var hangisini seçmeliyim sizinde çok başınızı ağırttım özür dilerim.
lütfen cevap verin çok acil diski vhd mi vhdx olarak mı seçeceğim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı