Taşındığım evde boş port olmaması

Empty1

Kilopat
Merhabalar,

Yeni taşındığım adreste boş port yok. Yaklaşık 2 aydır bekliyorum. Türk Telekom 100Mbps fiber kullanırken maalesef ailemin dikkatsiz ev seçimi sonucunda sadece VDSL altyapısı olan, hatta boş port olmayan bir eve taşındım. Emlakçı Türk Telekom'daki tanıdıklarına aktardığını söylese de bir iş yaptıkları yok. 3 hafta önce telefonuma altyapı geldi diye bir mesaj geldi, arayıp sorduğumda hala boş port yok diyorlar. Bu süreci nasıl hızlandırabilirim? Evin konumu oldukça merkezi bu arada, fiber olmaması bile şaşırtıcı bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu yaşıyorum şu an. Önceden oturduğumuz yerde 35Mbps paketim vardı hızımı 16 Mbps düşürdüler. Beklemekten başka çare yok gibi duruyor.

Türk Telekom ile konuştuğumda biz yeni kutu bağlamıyoruz, apartmanda birisinin iptal etmesini beklemelisiniz dediler. Kurulan portlar daire sayısı kadar olmuyor mu bildiğim kadarıyla? Alt kattaa güvenlik şirketi var ondan şüpheleniyorum bizim portumuzu kullandıklarından. Onlarla konuşacağım iptal etmelerini isteyeceğim onlar kullanıyorsa. Bu kadar saçma bir sistem mi olur bu yüzyılda merkezi cadde üstünde fiber yok onu geçtim boş port yok.

Türk Telekom ile konuştuğumda biz yeni kutu bağlamıyoruz, apartmanda birisinin iptal etmesini beklemelisiniz dediler. Kurulan portlar daire sayısı kadar olmuyor mu bildiğim kadarıyla? Alt kattaa güvenlik şirketi var ondan şüpheleniyorum bizim portumuzu kullandıklarından. Onlarla konuşacağım iptal etmelerini isteyeceğim onlar kullanıyorsa. Bu kadar saçma bir sistem mi olur bu yüzyılda merkezi cadde üstünde fiber yok onu geçtim boş port yok.
Haklısınız. Yine de tekrardan arayın sağlayıcıyı, eğer daire sayısı kadar Port var derlerse güvenlik şirketiyle konuşun. Gerekirse dava bile açarsınız.

Aynısını yaşadım. 1 ay önce taşındık port yok dedıler aynı şeyleri söylediler. Dsmarta başvurun 1 hafta içinde açıyoruz dediler 15 günde kurulumu tamamladılar. Diğerleri hala boş port yok diyor.

D-Smart ile alakası yok ben telekoma söyledim port yok dediler 2 gün sonra Millenicom'a başvuru yaptım şu an 35 Mbit'e kadar VDSL kullanıyorum ama 26 Mbit'e sabit şu an.

Aynısını yaşıyordum bugün NetSpeed'den kontrol ettiğim zaman boş port buldum. Şu an kullandığım paket 100Mbps'e çıktı. 61 Mbps download 7.5Mbps upload alıyorum. Beklemekten başka çareniz yok kontrol etmeniz gerekiyor her gün.

Geri
Yukarı