Taşınırken kasa nasıl güvenle taşınır?

Spino

Centipat
Kek günü
Daha fazla  
Merhaba, taşınacağız ve 2 tane kasa var evde. Bu kasaları taşırken nasıl güven ile taşıyabilirim? 1 tanesinin kolisi ve köpükleri hala duruyor onun içine koymayı planlıyorum. Diğerinin bir şeyi yok. Parçaları sökemem ekran kartını falan. Ne önerirsiniz? Ayrıca şu an bukunduğum oda çok tozlanıyor ben de kasaların üstünü kullanmadığım zamanlar kağıt ile örtüyorum, bunun bir zararı olur mu?

Ekran kartını statik poşete koyup güvenli bir kutuya koyunuz. Bilgisayarı ise söylediğiniz straforu duran kutunuz varsa ona koyunuz. Ekran kartını mutlaka statik poşete koyup ayrı bir kutuya koyun ki aracın içinde zarar görmesin.

Ekran kartını statik poşete koyup güvenli bir kutuya koyunuz. Bilgisayarı ise söylediğiniz straforu duran kutunuz varsa ona koyunuz. Ekran kartını mutlaka statik poşete koyup ayrı bir kutuya koyun ki aracın içinde zarar görmesin.

Ekran kartlarını sökemem muhtemelen çünkü nasıl yapabilirim bilmiyorum. Bir kere işlemcimi bozmuştum o şekilde o yüzden çekiniyorum. Acaba anakart üste bakacak şekilde arka koltuğa koysam zarar görür mü? 15-20 dakika yol.

Ekran kartlarını sökemem muhtemelen çünkü nasıl yapabilirim bilmiyorum. Bir kere işlemcimi bozmuştum o şekilde o yüzden çekiniyorum. Acaba anakart üste bakacak şekilde arka koltuğa koysam zarar görür mü? 15-20 dakika yol.
15-20dk ise sıkıntı değil ama yol böyle tümsekli falansa sorun çıkarabilir sana. En kesin yol ekran kartını çıkarmak.

Ekran kartı bilgisayarın en pahalı parçası ve bence hiç tehlikeye atma. Ekran kartının sökülmesi için YouTube üzerinde bir sürü video bulunmaktadır. Bunlardan birini izleyin ayrıca statik poşete ekran kartını koyunuz.

15-20dk ise sıkıntı değil ama yol böyle tümsekli falansa sorun çıkarabilir sana. En kesin yol ekran kartını çıkarmak.

Çok çekiniyorum dokunmaya PSI kablosunu bile çıkartmayı beceremedim korkudan.

Sanırım yatay biçimde taşıyacağım. Bu şekilde taşımam icin tavsiyeniz var mı? Biliyorum çok telaşlanıyorum ama bayağı bir uğraşıp aldım. Bir kere işlemci bozdum zaten sökmeyi beceremedigim için. Yan taşırken ne strafora koysam anakart altta kalacak şekilde 15- 20 dakika sorun olur mu gerçekten?

Çok çekiniyorum dokunmaya PSI kablosunu bile çıkartmayı beceremedim korkudan.

Sanırım yatay biçimde taşıyacağım. Bu şekilde taşımam icin tavsiyeniz var mı? Biliyorum çok telaşlanıyorum ama bayağı bir uğraşıp aldım. Bir kere işlemci bozdum zaten sökmeyi beceremedigim için. Yan taşırken ne strafora koysam anakart altta kalacak şekilde 15- 20 dakika sorun olur mu gerçekten?
Yatay taşımanız daha iyi olur. Ekran kartını çıkartamıyorsanız da kasayı hareket ettirmemekte çalışın en azından. En sağlıklısı ekran kartını çıkartmaktı ama bu mümkün değilse de kasayı oynatmayın dediğim gibi. Yol kısa ama tümsek falan varsa sıkıntı olabilir. Kolay gelsin .

Yatay taşımanız daha iyi olur. Ekran kartını çıkartamıyorsanız da kasayı hareket ettirmemekte çalışın en azından. En sağlıklısı ekran kartını çıkartmaktı ama bu mümkün değilse de kasayı oynatmayın dediğim gibi. Yol kısa ama tümsek falan varsa sıkıntı olabilir. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı