Taşınma sonrası masaüstü bilgisayar kapanıyor

Ascenda

Hectopat
Merhaba, üniversite sebebiyle masaüstü bilgisayarımı taşımak zorunda kaldım. Taşırken strafor ile sardım ve güzelce paketledim. Ekran kartımı çıkartıp ayrı bir kutuyla zarar gelmeyecek şekilde aktardım. Bunun sonucunda bilgisayarım açıldıktan 10-30 dakika içerisinde hata vermeden kapanıyor. İşlemci, GPU sıcaklığını ve elektrik prizinin sıcaklığını kontrol ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, üniversite sebebiyle masaüstü bilgisayarımı taşımak zorunda kaldım. Taşırken strafor ile sardım ve güzelce paketledim. Ekran kartımı çıkartıp ayrı bir kutuyla zarar gelmeyecek şekilde aktardım. Bunun sonucunda bilgisayarım açıldıktan 10-30 dakika içerisinde hata vermeden kapanıyor. İşlemci, GPU sıcaklığını ve elektrik prizinin sıcaklığını kontrol ettim.
Sıcaklığını kontrol ettiğini belirtmişsin ancak bana yine de sorun sıcaklık seviyesinde gibi geldi. İşlemcinin veya ekran kartının soğutucusu taşıma esnasında hafif hareket ettiyse bile termal macunla arasında boşluk bırakmış olabilir. Bu da fazla ısınmaya sebep olabilir. Kontrol edebilir misin? Mümkünse açmışken termal macununu da değiştir.

ya da kullandığın prizi kontrol etmeni öneririm eski tesisat var ise muhtemelen faz nötr yerine faz toprak bağlantısı vardır. Bir kontrol et. PC'yi fişe taktığında gerilim düşümü oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı