taskudpwfd.exe ve taskwingyj.exe nedir?

Rez

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-9400F Asus TUF GeForce GTX 1650 Super 8GB RAM
Meslek
Boyutlararası Portal Gezgini
1680772451959.png

Bilgisayarda bu uygulamaların olduğunu biliyordum ama bu kadar veri harcayınca biraz şüpheli geldi.
Nedir bunlar?

Eki Görüntüle 1729111

Bilgisayarda bu uygulamaların olduğunu biliyordum ama bu kadar veri harcayınca biraz şüpheli geldi.
Nedir bunlar?
Üzerlerine sağ tıklayıp özelliklerine gider misiniz?
Açılan sekmede üstteki menü sırasında "Dijital İmza" menüsü var ise oranın resmini,
Yok ise ayrıntılar menüsünün ekran resmini atar mısınız?

İnternet'te ne olduğu falan da yazmıyor, şüpheli geldi. Korsan mı Windows? Crack uygulama falan kullanma ayrıca. İndir bi' Kaspersky tarat bakalım.

Eki Görüntüle 1729116

Anaaa he ona dikkat etmedim dur çözeceğiz.

Bunu bilen az. Şu programın bir varyantı, sadece adı farklı oluyor: taskwintly.exe nedir?

Trojan.Bitcoinminer - Remove Spyware & Malware with SpyHunter - EnigmaSoft Ltd virüsün adı budur.

Yanlış bilgi olabilir ama benim bildiğim bu.

Virüs task kısmı sonrasını rastgele yapıyor ki şüpheli gözükmesin.

O rastgele yaptığı şey 5-6 harf oluyor bu arada. Gerçi attığım forum linki yanlış bilgi olabilir.

Aha bu işte Görev yöneticisindeki "taskwinqn.exe" nedir?

Eki Görüntüle 1729111

Nedir bunlar?
Temp klasörünü sil.

Eki Görüntüle 1729111

Nedir bunlar?
Bu arada virustotal sonucunu at. Adamın ip adresini bulup ifşa ederim belki. Önceden bunu yapmıştım. KVKK yemem merak etmeyin. O iş bende. Tahmin edeyim DNS serverı var. Çok araştırıp bulurum. Hatta MACHINE_DNS_SERVER yazıyordur kesin. Ekşide birisi var. Dediğimi anlar görse bu mesajı. Virustotal ekşi yazın. Orada bir yazar var o. DNS serverların korkulu rüyası virustotal. Virüs bulaşınca ifşa etmek gerek adamı. Trojan ise rahat ifşa. Fakat sanmıyorum.

Son düzenleme:
Yalnız uygulama nerede, onu bulamadım ki VirusTotal'e atayım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı