Tat ve koku alamıyorum

tunahan4321

Picopat
17 yaşındayım, 7 8 gündür öksürük, ateş, boğaz acısı, tat, koku alamama ve yorgunluk, halsizlik ve ara sıra eklem ağrıları. Şu an doktor yazdı, günde 3 kere bir yudum şurup. (pulmorest fort)

Günde 3 kere parol ve günde 1 2 defa balgam sökücü içiyorum. Üstüne portakal elma meyve yiyorum geçirmiyor, sadece öksürük falan azalıyor. Onun dışında sabahları yorgunluk oluyor. Pazartesi okula gideceğim, devamsızlığım çoğalıyor. Okuldaki insanlara bulaşabilir ama ben yok yazılmayayım, diğerleri önemli değil. Sizce COVID vb. olabilir mi? Akciğer röntgeni falan çektirelim diyorum annem hayır gerek yok diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
17 yaşındayım, 7 8 gündür öksürük, ateş, boğaz acısı, tat, koku alamama ve yorgunluk, halsizlik ve ara sıra eklem ağrıları. Şu an doktor yazdı, günde 3 kere bir yudum şurup. (pulmorest fort)

Günde 3 kere parol ve günde 1 2 defa balgam sökücü içiyorum. Üstüne portakal elma meyve yiyorum geçirmiyor, sadece öksürük falan azalıyor. Onun dışında sabahları yorgunluk oluyor. Pazartesi okula gideceğim, devamsızlığım çoğalıyor. Okuldaki insanlara bulaşabilir ama ben yok yazılmayayım, diğerleri önemli değil. Sizce COVID vb. olabilir mi? Akciğer röntgeni falan çektirelim diyorum annem hayır gerek yok diyor.

Kusura bakmayın ama anneniz neden hayır diyor dalgamı geçiyor? Şu an bir sürü salgın var kapmış olma ihtimaliniz var COVID bile olabilir. Dinlemeyin annenizi gidin testlerinizi yaptırın.

Doktora gidin rapor alın. Eğer sınıfta kalcağınız için rapor alımıyorsanız özürlü devamsızlıkta sınır yok. Ders dinlemek için devamsızlık yapmak istemiyorsanız okula gitseniz bile hastalığınızdan dolayı doğru düzgün ders dinleyemeyecek ve insanlara bulaştırıcaksınız. Boşuna gitmeyin okula evde dinlenin doktora gidin.

-Ateş anormal yüksek olmadığı sürece düşürmeye çalışmayın 39,5 üstü ise olabilir.
-Öksürüğünüzü kesmeyin boğazınızı çok tahrip etmediyse "kan tadı vb" pulmorest for kullanın ister fazla ise
-Parol gibi ilaçları bilinçsiz kullanmayın. "doz olarak" antibiyotik kullanmayın eğer virüsten kaynalı ise hiçbir işe yaramaz sadece zararı olur.
-Boğaz acısı varsa bir ayna karşısına geçin ve telefon ışığı ilen boğazınıza bakın beyaz beyaz noktalar var mı varsa boğaz iltihabıdır.
-COVID olabilir bir maske takıp gidebilirsiniz fazla sorun olmaz bu aralar fazla kişi hasta fakat sizinki daha çok ağrıdan dolayı grip gibi geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı