Tatile nereye gidiyorsunuz?

Hiçbir yere. Hayatım boyunca hiç şahsi araçla uzun yol yolculuğu yapmadım. Hep rezil firmaların otobüslerinde köye yolculuk yaptım. Fakir ailede yaşamanın pişmanlıkları işte. İyi bir kültürlü aile olunca güzel yerlere gidersin. Fakat fakir bir ailen olunca hep aynı yere yani köye gidersin...

Bartın İnkumu - Çakraz - Mugada İlçelerine
Kastamonu Cide İlçesine
Karabük Yenice Safranbolu Eskipazar İlçelerine
Zonguldak Devreğe gitmeyi düşünüyorum bu yaz

Arabayla önce Roma'ya, oradan da Tunus'a gitme niyetimiz var. Bakalim, nasipte varsa artik.

Hocam özel olmayacaksa meslek ne?

Bartın Ink'umu - çakraz - mugada ilçelerine.
Kastamonu cide ilçesine.
Karabük yenice safranbolu eskipazar ilçelerine.
Zonguldak devreğe gitmeyi düşünüyorum bu yaz.

2-3 kere inkuma gittim. Güzel yer. Konuyla alakası yok ama bir anımı anlatmak isterim.
Abimle kuzenim ev de kalmayı severler. Dışarıyı pek sevmezler. Onlar iyice sıkıldı, orada gidelim diye tuydurdular. Gitmeyiz dedik. Ellerini açtılar ikiside dua ettiler. İnşallah yağmur yağar gideriz vs diye. Önce deniz azdı. Sonra yağmur başladı. Tamam, gidelim dedik. Biz tam çıktık Bartın'dan. Haberlere baktık. Bartın'ı(özellikle İnkumu) sel basmış.

Konuya dönelim. Sanırım yaylaya çıkarız. Bu hafta gibi bir plan var, bakalım. Yayla Ankara Bolu tarafında. Bir adım geri gelsen Ankara bir adım ileri gitsen Bolu. Ama iklimi Karadeniz. Doğası müthiş.

Geri
Yukarı