Okula kendi isteğiniz ile mi gidiyorsunuz?

Sabahın bir vakti ders, hocanın uyandıktan 30 dakika sonra bir ton yazı yazdırması ve sınıfın ders başlar başlamaz iğrendirici ve rahatsız edici şekilde sürekli konuşması son olarak da artist kişiler yüzünden artık okuldan soğudum tek bir arkadaşım var onla sohbete giriyorum.

Selamünaleyküm hocalarım. Nedense gerçekten kimsenin içinde okula gitme hevesi yok, bu durum aslında çok üzücü nedeni öğrencilerin çeşitli nedenlerden okuldan iyice soğuması. Siz okule gitmekten memnun musunuz yani kendi isteğinizi üzerine mi gidiyorsunuz? Memnun değilseniz nedenini belirtin.
Evet, okula Fizik ve Matematik icin gidiyorum. Hayatimda en cok ise yarayacak dersler bunlar olacak, napayim Tarih diyorum bazen ama katlaniyoruz.

Açıkçası lise ve ilkokul dönemim harcinde hep okula hevesle gittim ve hala daha hevesli gidiyorum. Pandemi süreci başladığında üniversite 3. sınıftaydım ve kendi rizamla memleketime dönmedim. Uzaktan eğitim süreci boyunca hocalarimla bireysel çalışmalarını yürüttüm ve benim için oldukça keyifliydi. Şu an yüksek lisans yapıyorum ve sistemimiz hybrid yani isteyenler yüz yüze katılım gosterebilirken isteyenler Online katılım sağlıyor. Uzaktan katılma imkanım olmasina rağmen haftanın 5 günü 2 tramvay değiştirerek derslerime yüz yüze katılıyorum. Yüz yüze dersler daha verimli, daha iyi öğrendiğimi düşünüyorum ve açıkçası emek harcamak hoşuma gidiyor, Online katılım biraz kolaya kaçmak gibi.

Evet, okula fizik ve matematik için gidiyorum. Hayatımda en çok ise yarayacak dersler bunlar olacak, ne yapayım? Tarih diyorum bazen ama katlanıyoruz.
Fizik ve matematiği ileride kullanmak istiyorsanız lisede öğrendiğiniz her şeyi unutup sil baştan tekrar öğrenmeniz gerek. Sadece derste öğrendiklerinizle kalmayın. Lisede öğretilen dersler genelde test çözmek dışında bir işe yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı