Tatlı yiyince dişte sızlama sorunu

Aaaapşu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ön üst dişlerimden birinde köprü, üç dişte zirkonyum kaplama var yaptıralı 2.5 sene oldu şu ana kadar ufak tefek sorunlar olsada uzun sürmedi. Bir kaç gündür çikolata, tatlı vb. şeyler yedikten sonra ön dişlerim de sızlama oluyor, üstüne birde su içersem havaya zıplatıyor. Bu sızlayan dişlerimde kaplama olduğu için sinir yok, bu sızlama neden kaynaklanıyor? Daha önceden başına böyle olay gelenler varsa yardımcı olursa sevinirim. Kaplamayı özelde yaptırdım,şehir dışında olduğum için gidemiyorum.

Senin sorununa mükemmel ve kesin bir çözümüm var. Diş hekimi. Sağlık bu şakaya gelmez. Ön diş diyorsun üstelik. Hem günlük kullanım açısından hemde fiziksel görünüş açısından, hemde psikolojik olarak çok etkiler seni. Sana tavsiyem sağlıklı besinler tüketmen uzun bir süre. Özellikle gazlı ve asitli içeceklerden kaç. Sandığından çok daha fazla etkiliyor kola falan mahfediyor. Bir an önce diş hekimine gel böyle forumlarda falan çözüm bulamazsın.

Sinir yok diye bir durum yok diş yapısında. Evet, kanal veya diğer tedaviler ile sinirler alınıyor fakat ağız yapısında sinirler bir süre sonra tekrardan oluşması çok büyük ihtimal o yüzden sizde de tekrar sinir oluşması başlamıştır bu da çürük veya bozuk yapınız dahilinde ağrılara tekrar sebebiyet vermektedir. Ne yazık ki hiç bir tedavi şu an ağız sinirlerini yeniden oluşmasını önleyemiyor. Tek çare doktorunuza tekrar gitmeniz.

Sinir yok diye bir durum yok diş yapısında. Evet, kanal veya diğer tedaviler ile sinirler alınıyor fakat ağız yapısında sinirler bir süre sonra tekrardan oluşması çok büyük ihtimal o yüzden sizde de tekrar sinir oluşması başlamıştır bu da çürük veya bozuk yapınız dahilinde ağrılara tekrar sebebiyet vermektedir. Ne yazık ki hiç bir tedavi şu an ağız sinirlerini yeniden oluşmasını önleyemiyor. Tek çare doktorunuza tekrar gitmeniz.
Sinirlerin tekrar oluşmasını ilk defa duydum.

Aynısı başıma geldi, yaşadığım için biliyorum. Doktorunuz daha detaylı bilgi verebilir tabii ama genel halk seviyesinde kısaca ağızda alınan sinirler tekrar oluşabiliyor diye özet geçebilirim :)
En kısa zamanda doktara gitmeye çalışcam, cevabınız için sağolun. Ne kadar güzelde dursa da kablama gerçek dişin yerini tutmuyor. Ne ağrısı bitiyor ne başka sıkıntısı bir de kaç yıl götüreceği var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı