Tavsiye edilebilecek Notebook soğutucusu

lastbal06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Makina operatörü
Merhaba Bilgisayarım 50-60 TL Civarında soğutucu alacağım. Kredi kartım olmadığından kapıda ödemeli bir yer bulamadım önerebilceğiniz bir yer varsa memnun kalırım.

60 liranı soğutucu gibi gereksiz bir malzemeye vereceğine git o parayla başka bir ihtiyacını karşıla, çünkü piyasadaki hiçbir soğutucunun laptop' lara faydası yok.

Hiçbir faydası olmaz. Olsa bile birkaç derece değişir. Yani gereksiz. Onun yerine işlemcinin termal macununu yenileyin, hava akımını herhangi bir şey engelliyor mu? Bakın ve fan çıkışını hava kompresörü ile bir güzel temizleyin.

İnanki bir faydası yok bunu çok içten ve gönülden söylüyorum, pahalısının' da ucuzunun' da hiçbir faydası yok sadece para tuzağı hepsi. Isı düşümek çin bilgisayarının bakımını belirli aralıklarla yapman inanki daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

Son düzenleme:
Hiçbir faydası olmaz. Olsa bile birkaç derece değişir. Yani gereksiz. Onun yerine işlemcinin termal macununu yenileyin, hava akımını herhangi bir şey engelliyor mu? Bakın ve fan çıkışını hava kompresörü ile bir güzel temizleyin.
Bilgisayarımı alalı 2 ay oldu. BF4 Multiplayer oynarım genelde ısı değerleri 90 derecede ve bilgisayarı üzmek istemiyorum o yüzden düşünmüştüm.

İnanki bir faydası yok bunu çok içten ve gönülden söylüyorum, pahalısınında ucuzununda hiçbir faydası yok sadece para tuzağı hepsi. Isı düşümek çin bilgisayarının bakımını belirli aralıklarla yapman inanki daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.
Bilgisayarım yeni ama ısı değerleri 90 dereceyi geçiyor bu yüzden söylemiştim.

Isınmayı önlemek için 3 altın kural vardır;
1. Pc nin fan sistemi iyi olmalı artı fan tozsuz ve fan delikleri kapalı olmamalı.
2. Pc nin bakımı düzenli olarak yapılmalı ve termal macunu sağlıklı şekilde yenilenmeli.
3. Pc nin alt hava delikleri kapalı olmamalı yani yatakta yada kucak' da değil sert bir zemin yada masa üzerinde kullanılmalı.

Isınmayı önlemek için 3 altın kural vardır;
1. Pc nin fan sistemi iyi olmalı artı fan tozsuz ve fan delikleri kapalı olmamalı.
2. Pc nin bakımı düzenli olarak yapılmalı ve termal macunu sağlıklı şekilde yenilenmeli.
3. Pc nin alt hava delikleri kapalı olmamalı yani yatakta yada kucak' da değil sert bir zemin yada masa üzerinde kullanılmalı.
Bunların hepsi var ama ısınma problemi var sizce 90 dereceyi aşkın bir ısı normalmidir. Bilgisayarımın markası Asus X550JK 8GB modelini kullanıyorum. Burada bir arkadaş etkili çözüm yapmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen bu videolara bakma bunlar gereksiz işler peşinde koşanların kocakarı çözümleri sadece, oyun oynarken 90 derece olması bence normal, intel işlemciler genelde 95 dereceyi geçmeden sağlıklı çalışmasını sürdürür. 95 derecenin üzerine çıkarsa ozaman endişe edebilirsin. Şahsen benim laptop' da oyun oynarken 85 dereceyi görüyor, sürekli işlem yapan ve ısı üreten bir parça için bunlar olası şeyler.

Sen bu videolara bakma bunlar gereksiz işler peşinde koşanların kocakarı çözümleri sadece, oyun oynarken 90 derece olması bence normal, intel işlemciler genelde 95 dereceyi geçmeden sağlıklı çalışmasını sürdürür. 95 derecenin üzerine çıkarsa ozaman endişe edebilirsin. Şahsen benim laptop' da oyun oynarken 85 dereceyi görüyor, sürekli işlem yapan ve ısı üreten bir parça için bunlar olası şeyler.
Değerli yorumların için teşekkür ederim. Isı 95 dereceye gelene kadar devam öyleyse :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı