Tavuk pilav nasıl saklanmalı?

Örneğin bir öğrenci sonraki gün öğlen arasında tavuk pilav yemek istese ve okul dışına çıkamıyorsa tavuk pilavı önceki gün yapıp kaba koymak yerine kantinden tost ayran mı almalı? Tost ayran daha sağlıksız olmaz mı onun için? Neredeyse gördüğüm her spor yapan kişi yanında tavuk pilav taşıyor böyle durumlar için. Yine de teşekkür ederim.

Ben size zararlı olduğunu ve yapılmaması gerektiğini söyledim.
Sende ne kadar zararlı olduğunu araştırabilir bunu sürekli ve sürekli göze alıp almayacağına bakabilirsin.

Hocam size tam olarak usulünü söyleyeyim. Deneye yanıla öğrendim en iyi saklanma şeklini. Tavuğu haşlarken suyun içerisine küçük bir limonu dilimleyerek atıyorsunuz. Bu sayede tavuk dolapta kaldığında sertleşmiyor ve ilk an ki gibi taze oluyor. Pilavı da su ile pişirip 10 dakika demledikten sonra zeytinyağı dökerek karıştırıyorsunuz. Sadece zeytinyağı giriyor ve böylelikle pilav donmuyor. Zeytinyağının ölçüsünü iyi ayarlamanız gerek.

+Artı olarak yemeği hazırladıktan sonra tamamen soğumadan dolaba koymayın yoksa bozulur. Ekstra bir öneri olarak ise soğuduktan sonra taze yemeği hava almayan bir saklama kabına koyun o şekilde dolaplayın daha taze ve canlı kalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı