TC kimlik bilgilerimi bulan kişi ne yapabilir?

Aynı yaştayız. 5 yıldır arkadaşım olur her türlü sırrım var korkuyorum açıkçası biraz. Belki bu konuyu görür sıkıntı çıkarır.

Çok umursama, aynen kanka de geç, fazla bir şey yapamaz o bilgiler ile.

Arkadaşlar sakin çocuklar 13-14 yaşlarında şakalaşıyorlar. :D

Ben buna şakalaşma demem sonuçta bunu yapanda dediğinize göre çocuk ve bu şey suç ayrıca bu bilgiler tahminimce bir çocuk tarafından fazla korunamaz ve çalınabilir. Şakalaşma deyip geçmemek lazım bilgileri çalınırsa daha kötu olur.

Bir arkadaşım soy adımı sordu bende verdim. Bir anda TC'mi annemin babamın kardeşimin adını soyadını ve TC'lerini attı. Nasıl yaptın falan dedim CC kanka panel falan diyor. Ne yapmam lazım?
Ailesinden birisi devlet memuru olarak çalışan yakını vardır. Kullandıkları portal üzerinden bulabiliyor. Bunu sana karşı tehdit olarak kullanması büyük bir problem.

İsim soyisimle Türkiye'deki herkesin bu bilgilerine erişilebiliyor zaten, o bilgilerle kötü bir şey yapmaya kalkışmadığı sürece bir sıkıntı yok.

Verdiği cevap komikmiş. Ücretsiz panel kullanıp "cc data" diye gezen, halk tabiriyle veletlerden biri anladığım kadarıyla.
Ailesinden birisi devlet memuru olarak çalışan yakını vardır. Kullandıkları portal üzerinden bulabiliyor. Bunu sana karşı tehdit olarak kullanması büyük bir problem.
Artık o panelleri internette parayla satıyorlar, yakınının olmasına pek gerek yok.

Geri
Yukarı