TC Kimlik numarası, doğum tarihi, anne-baba adı ve adres ile ne yapılabilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her şey yapılır bro. Her şey, aklına ne geliyorsa.
Sanal ortamda hiç kimseye isim soyisim şehir yaş gibi bilgiler vermemelisiniz, aynı konu hakkında açılan 50. post bu.
Hocam güncel bu zamanlarda açılan post yok, ayrıca diğer konularda bazıları sadece adınıza yemek sipariş ederler falan demiş. Bazıları sizin gibi demiş. Emin olmak için bu konuyu açtım.

Hocam bilginizi ele geçiren kişiyi kanıtlarla beraber şikayet etme hakkına sahipsiniz. Sizin bilginizi illegal bir şekilde ele geçirmesi bir suçtur.
Bana TC kimliğimi söyleyen kişi (reşit değil) başkasından isteyerek sızdırmış.

Biriside yakın zamanlarda beni bilgilerimle tehdit etmişti, ona dedim ki: Hiç bir şey yapamazsın.

- Örgün eğitim dışına çıkarma, kaçak ilaç vb yazma, adres değiştirme, ölü gösterme, korona gösterme, SGK bilgileri değiştirme, adına borç açma.
Hepsi mümkün.
Böyle şeyler yapılması için imza gerekir. Eğer karşı taraf imzalar ise bu evrakta sahteciliğe girer, yani karşı tarafın başı yanar.

Hocam güncel bu zamanlarda açılan post yok, ayrıca diğer konularda bazıları sadece adınıza yemek sipariş ederler falan demiş. Bazıları sizin gibi demiş. Emin olmak için bu konuyu açtım.
İstisnasız her 2 3 günde bir görüyorum aynı tür konulari, her neyse saydığım şeyler yapılabilir ve hepsi tanık olduğum şeyler. Bu durum karşısında siber ne yapar ne eder bilmiyorum çok bir yardimi dokunmaz gibi.

Sana bu bilgileri atan kişi hangi platformdan attı? discord gibi bir yer ise siber belki olayı umursar ve peşine düşer.

Böyle şeyler yapılması için imza gerekir. Eğer karşı taraf imzalar ise bu evrakta sahteciliğe girer, yani karşı tarafın başı yanar.
Hayır hepsi tanık olduğum şeyler gerekmiyor.

- Örgün eğitim dışına çıkarma, kaçak ilaç vb yazma, adres değiştirme, ölü gösterme, korona gösterme, SGK bilgileri değiştirme, adına borç açma.
Hepsi mümkün.
Bunları yapabileceğini söyleyip tehdit eder ama bunlardan herhangi birisini yapacak kadar anonim olmayı başarsaydı mutlaka normal bir insandan daha üst düzeydeki bir insana karşı bilgileri kullanırlardı.

Bana T.C. kimliğimi söyleyen kişi (reşit değil) başkasından isteyerek sızdırmış.

Şimdi, kendini 'lamer' kapasitesinden bile düşük insanların elinde bu T.C. kimlik no. Her şey olabilir.

Avon hesabı açıp sizin T.C. Kimliğinizi kullanarak temsilci hesabı açıp kendilerine ürün alabilirler avon sonradan ödeme yöntemi kullandığı için ödeme bilgisi de girmeye gerek kalmıyor.

Hangi kanun bu konuları ele alıyor ve cezalarını söylüyor? Bulan kişiye haklarımı söyleyebilirim en azından.

İstisnasız her 2 3 günde bir görüyorum aynı tür konulari, her neyse saydığım şeyler yapılabilir ve hepsi tanık olduğum şeyler. Bu durum karşısında siber ne yapar ne eder bilmiyorum çok bir yardimi dokunmaz gibi.

Sana bu bilgileri atan kişi hangi platformdan attı? discord gibi bir yer ise siber belki olayı umursar ve peşine düşer.

Hayır hepsi tanık olduğum şeyler gerekmiyor.
Discord.

Bana T.C. Kimliğimi söyleyen kişi (reşit değil) başkasından isteyerek sızdırmış.

Hocam değişecek tek şey sadece o çocuk değil, yaptırdığı kişi de ceza alır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı