TCDD ayakta yolcu alınıyor mu?

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
TCDD trenlerinde koltuk sayısınca bilet satılır. Atıyorum 100 koltuk varsa 100 bilet olur. Sonra yolcu alınmaz. Ben böyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Daha sonra yolculuğa başlandıktan sonra, istasyon haricinde sağda solda, bileti olmayan vatandaş koltuk olmamasına rağmen bilet memuruna yalnızca ücret ödeyip biletsiz yolculuk yapabilir mi? Bu yasal mı?

TCDD trenlerinde koltuk sayısınca bilet satılır. Atıyorum 100 koltuk varsa 100 bilet olur. Sonra yolcu alınmaz. Ben böyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Daha sonra yolculuğa başlandıktan sonra, istasyon haricinde sağda solda, bileti olmayan vatandaş koltuk olmamasına rağmen bilet memuruna yalnızca ücret ödeyip biletsiz yolculuk yapabilir mi? Bu yasal mı?
Yasal değil ama yapabilirsiniz

Yasal mı bilmiyorum ama Balıkesir-İzmir arasında biletli yolculuk yaptım biletsiz yolcu için satış yaptıklarına şahit oldum yani. Bu arada parasını ödüyorsunuz size bir fiş veriyorlar boş olan yere oturuyorsunuz koltuk kapmaca oynanıyor trende 😀

Bahsettiğim şey tren istasyonda değilken oluyor. Anlamadım.

Ama sonuç olarak bu yapılan kötü bir şey değil, gizli saklı, rüşvetli bir şey değil yani. Çünkü biraz evvel şahit oldum. İnternette de pek sonuç bulamadım.

İstasyonu kapalı ise olabiliyor galiba öyle bir yazı görmüştüm. İstasyon dışı yolcu almaz tren.

Bu arada parasını ödüyorsunuz size bir fiş veriyorlar boş olan yere oturuyorsunuz koltuk kapmaca oynanıyor trende 😀
Ben 1. vagondayım. Personel tarafıyla tarafımız asılı bir örtüyle ayrılmış. Onların tarafında da biraz koltuk vardı. Yolcu ayakta kaldı diye bir sıra ilerlettiler.

İstasyon dışı yolcu almaz tren
Bizde öyle oldu. 1. vagondayım, önümde bir yer görmedim.

Arkadaşlar az önce gerginlik çıktı. Şu an memur tarafındalar. Birisi kaçak binmiş 🤣

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı