TCKN ve telefon numarası ile ne yapabilirler?

Arkadaşlar benim arkadaşlarımdan T.C. Bulan var. İkide bir beni tehdit ediyor. CC falan diyor tel numaranı yayarım diyor. Bunları yaparsa ne olur? Yapabilir mi? Ben bunlardan biraz korkuyorum da. Yardımcı olursanız sevinirim.
Aynısı başıma geldi aileme söyledim ağlayarak süründü sizede öneririm.

Kardeşim, elde başka kişilere ait data bulundurmak bir suçtur, ne olursa olsun. Hem sızdırılan mernis veritabanını hem de senin kişisel bilgilerini bulundurduğu için ve artı olarak tehdit konusu olduğu için bu büyük bir siber suça giriyor. Muhtemelen kendini hacker sanan arkadaşın yaşı küçük. Ver abi mahkemeye sürünsün. Kanıtlarını topla ve zamanın varsa dava aç ki sana verdiği rahatsızlığın bedelini ödesin. Ama uğraşmak istemez isen merak etme hiçbir şey yapamaz engelle geç.

Kardeşim, elde başka kişilere ait data bulundurmak bir suçtur, ne olursa olsun. Hem sızdırılan mernis veritabanını hem de senin kişisel bilgilerini bulundurduğu için ve artı olarak tehdit konusu olduğu için bu büyük bir siber suça giriyor. Muhtemelen kendini hacker sanan arkadaşın yaşı küçük. Ver abi mahkemeye sürünsün. Kanıtlarını topla ve zamanın varsa dava aç ki sana verdiği rahatsızlığın bedelini ödesin. Ama uğraşmak istemez isen merak etme hiçbir şey yapamaz engelle geç.

Ben bir ara onu bu işleri yaparken SS e aldıydım PC'den sonra sildim geri dönüşümden de şimdi geri getirebilir miyim onu?

Kanka peki yayarsa ben yaydığını nasıl anlayabilirim?

SMS troll çok rahat anlaşılır. T.C. kimliğini yayması da ciddi bir problem değil. İsteyen herkes erişebiliyor zaten neredeyse. O sözde arkadaşın da o erişim rahatlığı sayesinde erişebilen bir kişi.

Yeni konular

Geri
Yukarı