TCL 10l malzeme kalitesi nasıl?

Sekiroğlu

Centipat
Daha fazla  
TCL 10l almayı düşünüyorum ama markayı hiç bilmediğimden malzeme kalitesi konusunda korkutuyor. Şu anda Casper VIA G3 kullanıyorum ve geçen sene cebimden parkeye düşüp ekranı kırıldı. TCL 10L'nin ekranı da böyle midir? Telefon sağlam mıdır? Kullanan arkadaşlar telefonun sağlamlığı hakkında bilgi verirse çok sevinirim 🙂.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her yanı plastik malzemeden yapılmış, ancak bu bütçedeki çoğu telefon plastik zaten.
Kırılma mevzusuna gelirsek, o iş birazcık şans işi sizin düşürdüğüniz zemin ve hıza bağlı olarak değişir.

Örnek: 30cm yükseklikten iPhone 12 Pro atarsın kırılır, TCL 10L atarsın kırılmaz.
O yüzden telefon alırken bu tarz konulara takılmayın, zaten bir kılıf ekran koruyucu tank gibi oluyor telefon. :)

Her yanı plastik malzemeden yapılmış, ancak bu bütçedeki çoğu telefon plastik zaten.
Kırılma mevzusuna gelirsek, o iş birazcık şans işi sizin düşürdüğüniz zemin ve hıza bağlı olarak değişir.

Örnek: 30cm yükseklikten iPhone 12 Pro atarsın kırılır, TCL 10l atarsın kırılmaz.

Hocam iPhone cihazlar TCL 10L'den çok daha sağlam öncelikle onu söylemem lazım.

TCL 10l almayı düşünüyorum ama markayı hiç bilmediğimden malzeme kalitesi konusunda korkutuyor. Şu anda Casper VIA G3 kullanıyorum ve geçen sene cebimden parkeye düşüp ekranı kırıldı. TCL 10L'nin ekranı da böyle midir? Telefon sağlam mıdır? Kullanan arkadaşlar telefonun sağlamlığı hakkında bilgi verirse çok sevinirim 🙂.

VIA G3'den daha az sağlam olabilir hocam.

VIA G3'ün arka kapağıda corning gorilla glass 3 ile korunuyordu sanırım.

Önemli olan @Sir Lewis hocamın da dediği gibi nasıl düştüğü, cihazın neresinin düştüğü hangi hızla düştüğü gibi etkenler.

Corning gorilla glass 6 ile korunsa bile garip bir şekilde kırılabilir yani.

Geri
Yukarı