TCL 65C935 vs Samsung 65QN90C

Drwenski

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir televizyon araştırıyorum. Genelde akşam saatleri dizi-film izleyebileceğim ve konsol oyunları oynayabileceğim bir televizyon arıyorum. Şu iki model arasında kaldım;
Epey.com

Sizce hangisini tercih etmeliyim? Samsung televizyon nedense önermiyor bir çok kullanıcı. Samsung'da Dolby Vision olmadığı için, TCL'de VA panel olduğu için içime sinmedi açıkçası. Bu ikisi hariç önerebileceğiniz televizyonlar varsa onlarıda önerebilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler. (Televizyon teknolojisinden çok anlamıyorum o yüzden yanlış yazdığım özellik varsa şimdiden kusura bakmayın.)

Aradığım özellikler;
Panel tipi: IPS
Aydınlatma tipi: Mini LED
Renk derinliği: 10 bit
Ek özellikler: HDMI 2.1, 120Hz, VRR, FreeSync, HDR10+, Dolby Vision

65C935'te 1080 Zone varken QN90NC'de 720 Zone var. 65C935, blooming konusunda ve HDR iceriklerde daha iyi performans verir. Ayrica VA olmasi, TV'lerde artidir. Local Dimming kullanilmadiginda, IPS'e gore daha iyi native contrast sunar.

65C935'te 1080 Zone varken QN90NC'de 720 Zone var. 65C935, blooming konusunda ve HDR iceriklerde daha iyi performans verir. Ayrica VA olmasi, TV'lerde artidir. Local Dimming kullanilmadiginda, IPS'e gore daha iyi native contrast sunar.
Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim hocam. Şu anda 65C935 Amazon'da 61.500TL'ye satılıyor. Sizce şuan bu fiyata alınır mı? Bu televizyon haricinde bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka bir televizyon var mı yoksa 65C935'ten mi devam etmeliyim?

Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim hocam. Şu anda 65C935 Amazon'da 61.500TL'ye satılıyor. Sizce şuan bu fiyata alınır mı? Bu televizyon haricinde bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka bir televizyon var mı yoksa 65C935'ten mi devam etmeliyim?
Sahsen o butcelerde OLED alirdim.

Sizin attiginiz modellere kiyasla SDR parlakligi bariz bir sekilde dusuk, ancak blooming ve HDR deneyiminiz cok daha iyi olacak.

Sahsen o butcelerde OLED alirdim.

Sizin attiginiz modellere kiyasla SDR parlakligi bariz bir sekilde dusuk, ancak blooming ve HDR deneyiminiz cok daha iyi olacak.
Bende OLED teknolojisini gayet beğendim. Fakat uzun süreli kullanımda televizyonda OLED ekran yanığı olabiliyormuş. Bundan çekindiğim için Mini LED tercih etmek istedim.

Bende OLED teknolojisini gayet beğendim. Fakat uzun süreli kullanımda televizyonda OLED ekran yanığı olabiliyormuş. Bundan çekindiğim için Mini LED tercih etmek istedim.
Dikkatli kullanildigi takdirde pek sorun olacagini sanmiyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ama halen kararsızım çünkü bu OLED ile ilgili sıkıntı yaşayan bir ton insan görmekteyim halen. Tabiki teknoloji her yerde olduğu gibi burada da şans işi.
Secim senin hocam. Dediklerinin arasindan 65C935 alirdim. OLED istersen de attigimi dusunebilirsin.

Ikisini de teknoloji magazalarinda canli gormen daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı