TCL C745 televizyon ekranı bulanıklaşıyor

semih_S

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, TCL C745 TV kullanıyorum. Yayında ve Netflix gibi uygulamalarda, çok hızlı sahnelerde bazen görüntü senli blurlanıp ghosting oluyor gibi. Ghosting testi vs yaptım ama hiçbir sorun gözükmedi. Ne yapmam gerek? Hangi ayarları kapatmam gerek. HDR tonlama modunda kullanıyorum TV'yi.

Bende de TCL 55C728 modeli var aynı sorunu bende yaşadım. Özellikle DisneyPlus içeriklerinde. Garantiye de gönderdim servis çalışanı her modelde olduğunu söyledi. Yüksek internet bağlantınızın olması gerektiğini söyledi. Birde yapay zeka ile görüntüye uygun kareler oluşturuyormuş daha iyi görüntü verebilmek için. Bundan kaynaklanabildiğini söyledi. Aklımda kalanlar bunlar 1 sene önceydi.

Bende de TCL 55C728 modeli var aynı sorunu bende yaşadım. Özellikle disneyplus içeriklerinde. Garantiye de gönderdim servis çalışanı her modelde olduğunu söyledi. Yüksek internet bağlantınızın olması gerektiğini söyledi. Bir de yapay zeka ile görüntüye uygun kareler oluşturuyormuş daha iyi görüntü verebilmek için. Bundan kaynaklanabildiğini söyledi. Aklımda kalanlar bunlar 1 sene önceydi.

Evet hocam, fabrika çıkışlı 120 Hz desteklediği için olabilir HDMI ile PS4'te deneyip görmek gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı