TD W9970 SNR ayarlama

SNR zaten sınırda ama hız düşük olduğu için biraz oynıyıyım dedim bazıları SNR düşük kullanıyor bende bir deneyiyim dedim :D.

Dosya Ekleri

• snr değerleri.png
    snr değerleri.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 441
Site toplantası korona falan bitince olacak şu an yakın mesafede kimse toplanmak istemiyor. Ama yönetici teyzem onla konuştum kimse kabul etmez ise ben kendim çekeceğim vallahi. Hiç uğraşamam kimse kabul etmezse sana izin veririm dedi. Gitsinler internet şikayetci olsunlar sonra.
Bence de diğer insanlar ile uğraşmayın. Siz kendinize kaliteli kablo çekin.

Bence de diğer insanlar ile uğraşmayın. Siz kendinize kaliteli kablo çekin.

Ben herkesin yüksek hızda internete hakkı olduğu düşünüyorum. Ha isteyen ister istemeyen istemez ona bir şey diyemem fakat kuzenlerim ile biz düşük hızdan şikayetci oluyoz. Mis gibi simetrik bir şekilde 50/50 rahat veren bir internet var. TT vanayı açar ise mis gibi internet. Ama stabil olarak 55 Mbps geliyor downloadda o bile şu an yeterli bana. Paket 50 zaten modeme gelen hızı gösterdiler bana 51.8 Mbps geliyor normalde. Ama kablonun iyi olması gerek. Anannemin 50 yıllık evinde bile 80 Mbps VDSL2 internet var. Ve köyde yaşıyor şaka gibi ya :D. Kadın internet kullanmıyor evde evinde hızlı internet var :D.
SNR zaten sınırda ama hız düşük olduğu için biraz oynıyıyım dedim bazıları SNR düşük kullanıyor bende bir deneyiyim dedim :D.

SNR değerin zaten sınırda. Bir TT elit ekip çağır ölçüm yaptırdım. Ben öyle yaptım ölçüm yaptırdım bana şu an 35 Mbps down 9 Mbps up geliyor. Tabi paket 50/8. ankastreden ölçüm yaptılar 55 down 51 Mbps upload hızı geldi. Ölçüm yaparsan belki değişmesi gerekmi değil mi öğrenirsin. Değişmesi gerekirse de kalite bir kablo alıp takarsın sallıyorum 8 Mbps geliyorsa. 8 Mbps alırısın. Ara TT müşteri hizmetlerini elit ekip istediğini söyle.

Ben herkesin yüksek hızda internete hakkı olduğu düşünüyorum. Ha isteyen ister istemeyen istemez ona bir şey diyemem fakat kuzenlerim ile biz düşük hızdan şikayetci oluyoz. Mis gibi simetrik bir şekilde 50/50 rahat veren bir internet var. TT vanayı açar ise mis gibi internet. Ama stabil olarak 55 Mbps geliyor downloadda o bile şu an yeterli bana. Paket 50 zaten modeme gelen hızı gösterdiler bana 51.8 Mbps geliyor normalde. Ama kablonun iyi olması gerek. Anannemin 50 yıllık evinde bile 80 Mbps VDSL2 internet var. Ve köyde yaşıyor şaka gibi ya :D. Kadın internet kullanmıyor evde evinde hızlı internet var :D.
Altyapı biraz şans işi. Benim altyapım İstanbul'un ortasında olmasına rağmen 8 Mbps destekliyor ama dağın başındaki köyde 73 Mbps destekliyor. Kaliteli kablolar yurtdışında çok fazla görüyorum ama Türkiye'den almak daha mantıklı olabilir çünkü vergilerle beraber çok yüksek fiyata gelecektir.

Altyapı biraz şans işi. Benim altyapım İstanbul'un ortasında olmasına rağmen 8 Mbps destekliyor ama dağın başındaki köyde 73 Mbps destekliyor. Kaliteli kablolar yurtdışında çok fazla görüyorum ama Türkiye'den almak daha mantıklı olabilir çünkü vergilerle beraber çok yüksek fiyata gelecektir.

Ona bakacağım bir fiyatlarına. Aşarı derecede sinir bozucu bir şey. En büyükşehirde yaşayıp berbat bir internet hızı almak cidden sinir bozucu. Şu ADSL denen teknolojiyi artık mezara gömseler. Bir de şey deceğim TT'den gelen abiyle sohbet ediyorduk o ölçerken. TT ceosu yılın başında her yere fiber döşicez demişti dedim. O da bana paramı varda dizecek her yere diye kendi ceosu ile dalga geçti :D. Adam haklı baksana borçlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı