TD500 mesh vs 4000D Airflow vs Pure Base 500DX

500DX dahili fanları piyasada tekil satılabildiğinden bazı uyanıklar söküp fanı hariçten satıyor olabilir. O yüzden kasayı nereden alacağınıza dikkat etmenizde fayda var. Bunlardan hariç o fiyat aralığında alınabilir P400A ve Fara R1 Pro var.
Onları da diğer konuda kıyasladım. :D

Corsair 465xden Pure base 500dxe yaklaşık 1 ay önce gectim. Kasa saç kalitesi fan kalitesi buradaki yazan kasalardan daha üst düzey. 1000 TL civarında kasa almak isteyen herkese tavsiye ederim. Daha önce kullandığım 465X bu kasanın yanında bildiğin teneke. 465X'de ekran kartı vida yerleri ve kasanın birçok bağlantı yerleri yalama olmuştu bende.

Corsair 465xden Pure base 500dxe yaklaşık 1 ay önce gectim. Kasa saç kalitesi fan kalitesi buradaki yazan kasalardan daha üst düzey. 1000 TL civarında kasa almak isteyen herkese tavsiye ederim. Daha önce kullandığım 465X bu kasanın yanında bildiğin teneke. 465X'de ekran kartı vida yerleri ve kasanın birçok bağlantı yerleri yalama olmuştu bende.
Kasanın beğendiniz ve beğenmediğiniz özelliklerini yazabilir misiniz?

Ayrıca mümkünse bir fotoğraf güzel olur.

Kasanın beğendiniz ve beğenmediğiniz özelliklerini yazabilir misiniz?

Ayrıca mümkünse bir fotoğraf güzel olur.

Sadece kasanın ön fanlarını sökmek ve takmak biraz zor oluyor. Aslında çok büyük bir sorun değil kaç defa söküp takıyoruz ki ön fanları. Başka bir forumda bir arkadas videosunu paylaşmıs kasanın. Oradan az çok fikir edinebilirsin görsel olarak.500dx500dx 2
Edit:Kasanın en çok beğendiğim yönleri fanları 14 lük ve çok sesiz ve iyi soğutuyor (465x den 4-5 derece daha düşük sıcaklıklar ) Filtreleri sayesinde ön arka ve altta içeriye nerdeyse hiç toz girmiyor.

Son düzenleme:
Hocam Ben de td500 mesh ve pure base 500dx arasında kalmıştım. 360 aio desteği sebebiyle td500 mesh seçtim. Bu arada tepeye 360lık aio desteği var TD500 meshde. Pcyi kurdum ama çok çalıştırmadım ekran kartını beklemekteyim o yüzden. Ben beyaz almıştım bir de sonradan şöyle bir şey gördüm siyahına aşık oldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak tepeye 280lik aio desteği yok sadece fan koyarsınız eğer radyatörle birlikte olursa anakarta ve rame çarpacaktır. Sata ssd desteğini de kasayla gelen contalardan ve tutturma vidalarından bulursanız 2 ssd 2 hdd veya 4 ssd den 4ssd 2hdd veya 6 ssd ye çevirebilirsiniz (anakart da destekliyorsa tabi) yer mevcut ama kasayla 2 ssdlik tutturma malzemesi geliyor.

Son düzenleme:
TD500'ün sevmediğim bir yönü alt gizleme yeri full kapalı değil. Yani yandan içeriye baktığınızda sağ alttaki boşluk bana güzel gelmiyor. Sıvı soğutma için sanırım orayı açık bırakmışlar.

TD500'ün sevmediğim bir yönü alt gizleme yeri full kapalı değil. Yani yandan içeriye baktığınızda sağ alttaki boşluk bana güzel gelmiyor. Sıvı soğutma için sanırım orayı açık bırakmışlar.
360mm bazı sıvı soğutmalar standartların üstünde kalınlığa sahip, bu sebepten ötürü açıklık olabilir. Bir de pull push imkanı da verilmiş olabilir.

Geri
Yukarı