TD500 vs 220T airflow

corlulu

Hectopat
Yer
Отгонтэнгэр
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: MSI A320M-A PRO
GPU: Asus RX570
CPU: AMD Ryzen 3 3200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz RAM
Case: Corsair iCUE 465X
Meslek
Harbiye Nazırı
Hava soğutma, radyatör desteği gibi kriterleri göz önüne alarak neden 220T veya neden TD500 seçtiğinizi yanıt olarak sizden alabilir miyim? (Yeni sistem topluyorum da)

Bu linklere gir, ürün özelliklerine bas. Ordan karşılaştır. 1 tane fan yuvasından 280vs360mm radyatör desteğine kadar farklar var.

Ben konuya şöyle yaklaşayım: Emektar Cooler Master HAF 912 kasamdan, Corsair 275R Airflow'a geçeceğim. Daha güncel, iyi derinlik sağlaması, hava geçirgenliği gibi hususlarda güzel bir kasa olduğu için değiştirdim. Ancak sistemim ve imkanım daha yatkın olsaydı Cooler Master TD500 ya da H500 seçerdim. Daha ferah olduğu bilinen bir gerçek. 220T'de sizi üzmez ama TD500 yanında daha "minimalize" bir tasarım olduğunu siz de fark etmişsinizdir.

Hocam ne yaptınız acaba, hangi kasada karar kıldınız?
Sharkoon Pure Steel Black aldım (Kullandığım PSU büyük olduğundan bu kasada karar kıldım).
TD500 MESH RGB modeli büyük ve ferahtır ama iCUE 220T AİRFLOW RGB modeli ise küçük olmasına rağmen sadece fanlarını satmaya kalksanız kasa kendini bedavaya getiriyor.
Vatan'nın yaptığı son KDV indirimini göz önüne alarak söyledim.

Sharkoon Pure Steel Black aldım (Kullandığım PSU büyük olduğundan bu kasada karar kıldım).
TD500 MESH RGB modeli büyük ve ferahtır ama iCUE 220T AİRFLOW RGB modeli ise küçük olmasına rağmen sadece fanlarını satmaya kalksanız kasa kendini bedavaya getiriyor.
Vatan'nın yaptığı son KDV indirimini göz önüne alarak söyledim.
iCUE 220T AİRFLOW RGB satın alıp fanlarını satsam kasayı da ayrı olarak satsam nasıl olur dediğinizi tam olarak anlamadım çünkü nasıl alıp satmalıyız o kasayı? 😅 TD500 Mesh White olan modelini almak istiyorum.

iCUE 220T AİRFLOW RGB satın alıp fanlarını satsam kasayı da ayrı olarak satsam nasıl olur dediğinizi tam olarak anlamadım çünkü nasıl alıp satmalıyız o kasayı? 😅 TD500 Mesh White olan modelini almak istiyorum.

iCUE 220T modelinin fanları çok kaliteli (Fanları kaliteli olduğundan ayrı olarak satış fiyatına bakıp ne demek istediğimi anlarsınız; tabi o zamanki piyasaya göre yazdım. Şuan fan modelinin fiyatını bilmiyorum ama yükseldiğinden şüphem yok.) demek istedim :D.

Kullanacağınız PSU ve ekran kartına göre seçiminizi yapmanız daha iyi olur. Kompakt ve serin bir kasa istiyorsanız iCUE 220T; geniş, ferah veya serin bir kasa istiyorsanız TD500 MESH tercih edin (Bir kaç aydır kasa konularına uzağım, şuan ki F/P ürünlerini bilmiyorum ama seçeneklerden dolayı yorumum böyle şekillendi...)
Corsair iCUE 220T AirFlow RGB: Corsair CC-9011173-WW iCUE 220T RGB Airflow Mid Tower Kasa Fiyatları ve Özellikleri

Cooler Master TD500 Mesh ARGB:CoolerMaster MasterBox TD500 ARGB Tempered Glass Siyah USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa
Bulduğum linkler, kasalar için en ucuz linkler (Değişkenlik gösterebilir).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı