TDA7294 ile 100 W Amplifikatör yapımı

Olabilir :D
Dirençlerin, kondansatörlerin, ayarlı dirençlerin özellikleri tam olarak nedir yamyam abi? Birde ben bu devreyi tekrar kendim çizeceğim. Buraya atacağım. Seninkine benzemeyebilir:D Kütüphanem boş hala.

Malzeme listesi veriyorum.
1 adet LM317T entegresi 3 bacaklıdır.
1 adet LM337T entegresi ''
2 adet 4700uF 50V kondansatör. Devredeki büyük daireler.
2 adet 5 Kilo ohm ayarlı direnç. Devrede precition kullanılmıştır. Sen edindiğin malzemenin bacaklarına göre ayarlarsın.
4 adet büyük diyot. sende olması lazım.
2 adet 1 uF 63V polyester kondansatör. Çıkış bağlantısının hemen yanında dikdörtgen şeklinde.
2 adet 2.2 K ohm direnç
2 adet 220 ohm direnç entegreye yakın olan dirençler.

Ben de bugün çarşıya indiğimde bir tane LM317 almıştım. Şansa bak :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Devredeki 15 voltluk çıkışlar ton kontrol devresi için mi?
Orjinalinde bu kadar eleman yoktu da :)

Devredeki 15 voltluk çıkışlar ton kontrol devresi için mi?
Hee.
Ancak yaptığın zaman önce devreyi boşta çalıştıracaksın. Voltmetre ile 15 voltluk çıkışları ölçeceksin. 15 V'tan farklı ise (ki farklıdır) bu voltajları ayarlı dirençlerle tam 15 V olarak ayarlayacaksın.
Orijinal devre sadece anfi kısmını çalıştırmak için verilmiş bir devredir. Ton kontrol devresi kullanacaksan 15 V split supply şarttır.

Bunları biliyorum abi. Sen öğretmiştin bana bunları. Fakat eleman gerçekten yok:) Netten arıyorum buldum birkaç şey yükleyeyim bakalım.

Yamyam abi kırtasiyeden aldığımız şu sarı tüplü genel amaçlı yapıştırıcılar iletken midir? Devrede kullandım ben kabloları yapıştırmak amaçlı ama bir sorun olmaz sanırım.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı