Team T-Force boşta %100 çalışıyor

JANITHON

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yeni bir sıvı soğutucu aldım Team T-Force siren GD240e modeli. Ama boşta bile %100 çalışıyor yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    51,1 KB · Görüntüleme: 70
Sıvı soğutucuların çoğu bu şekilde %100 pompa hızı ile çalışır. Radyatör fanları ise işlemci sıcaklığına endekslidir.

İsterseniz BIOS'tan veya anakart uygulamanızdan bunu sıcaklığa endeksleyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce kullanıcı kılavuzunu okuyun. Eğer tam hızda çalışması gerektiği yazıyorsa değiştirmeyin.

Çoğu sıvı soğutucuların pompa hızı %100 hız da çalışır. Bildiğim kadarıyla da %100 hız da çalışmasının bir zararı yok, ( ben bu şekilde kullanıyorum). Fan hızını ise anakart yazılımı ile ya da BIOS üzerinden yapabilirsin.

Fan ve pompa eğrisini keyfinize göre değiştirebilirsiniz.

Ama ben otomatik yapmak istiyorum çünkü şu an sesli, ömründen yiyor ve gereksiz yani.

Pump fan ile CPU fanin yerini dogru taktigindan emin misin?

Evet daha şimdi kendim montajladım.

Sıvı soğutucuların çoğu bu şekilde %100 pompa hızı ile çalışır. Radyatör fanları ise işlemci sıcaklığına endekslidir.

İsterseniz BIOS'tan veya anakart uygulamanızdan bunu sıcaklığa endeksleyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce kullanıcı kılavuzunu okuyun. Eğer tam hızda çalışması gerektiği yazıyorsa değiştirmeyin.

Kullanım kılavuzu yok sadece nasıl takılacağı var.

BIOS üzerinden kontrol edebilirsin fanlarını.

Hangi o ayar biliyor musunuz MSI B550 Tomahawk var.

Çoğu sıvı soğutucuların pompa hızı %100 hız da çalışır. Bildiğim kadarıyla da %100 hız da çalışmasının bir zararı yok, ( ben bu şekilde kullanıyorum). Fan hızını ise anakart yazılımı ile ya da BIOS üzerinden yapabilirsin.

Ama sesli 😁

Ama ben otomatik yapmak istiyorum çünkü şu an sesli, ömründen yiyor ve gereksiz yani.

Evet daha şimdi kendim montajladım.

Kullanım kılavuzu yok sadece nasıl takılacağı var.

Hangi o ayar biliyor musunuz MSI B550 Tomahawk var.

Ama sesli 😁
Maalesef yapacak bir şey yok. Kendim Corsair H100x sıvı soğutucusunu kullanıyorum. Zamanla alışıyorsun. Herkes çok fazla sesi var diyordu, alırken tereddüt etmiştim ama rahatsız eden çok fazla bir sesi yok. Haliyle ses olacaktır. Her soğutucu da ses bulunur. Bir kaç hafta sonra alışırsın.

BIOS'tan fan ayarlarını kurcala. Orada bir ayar olması lazım.

Ya ben BIOS'a girip ayar değiştirince bilgisayar bozuluyor çok garip bir şey bilginiz varsa çok güzel olur. Bilgisayarcı yaptı BIOS güncelledim PC BIOS'ta açılıyor ve çık deyince ekran vermiyor kapanınp açılınca yine BIOS'ta açılıyordu yine götürdüm sonra 2x8 benim 1'i gözükmüyordu baktım Game Boost açık dedim bu adam ne yapmış çünkü stock vardı o zaman. Ayarları sıfırladım ve aynı sorun yine oldu bayağı denedim eski BIOS'u yükledim, legit mi ne BIOS değiştirdim bayağı şey yaptım. Ama nafile. Şu an girmeye korkuyorum açıkçası o yüzden. Game Boost olamsa ısınmayacağını biliyorum ama sırf o yüzden osğutucu satın aldım yani şu an OC lu bir işlemcim var glb :)

Yeni konular

Geri
Yukarı