Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 RAM OC için uygun mu?

Makaleler
1
Herkese iyi günler. RAM'leri 2x8 GB olarak, Team T-Force Vulcan 3600 MHz CL19 olarak almıştım zamanında. Thaipoon görüntüsünü aşağıya ekliyorum.

Thaipoon.jpg

RAM konusunda tecrübesi olanlara sorularım şunlar:
1- Bu RAM'ler OC için uygun mu ve 3600 MHz'de tutarak gecikmesini düşürebilir miyim? CL19 biraz fazla gibi geldi zamanla :)
2- Thaipoon'da Manifacturer Samsung yazıyor fakat report dediğimde "JEDEC RAW Card Designer: SK Hynix" yazıyor. Bu RAM'ler Samsung mu Hynix mi?
3- Eğer gecikme düşürürken, MHz'den mecbur ödün vereceksem bu mantıklı mı? ÖRNEK: 3200 ya da 3466 CL16.
4- OC yaparken RAM'lerden olmak istemem, maximum kaldıracağı Voltaj kaçtır bunu nasıl öğrenebilirim?
5- CPU-Z ekran görüntüsünü de ekliyorum ve aktif olarak CL20 gözüküyor. Ben mi yanlış yorumluyorum?
CPU-z.jpg

Sistemdeki parçalar imzamda yazıyor, değişiklik yok.

@Tolga Samet BIOS'tan Memory Try It ile CL 19'u 16 yaptım sanırım aynı frekansta. Aklıma takılan konu tRC çok yüksek geldi. Toplam döngü süresi gibi bir şey sanırım. Sizce optimum kaç olmalı ya da bu değerler normal mi? Memory Try It ile yapabileceğim daha iyi bir kombinasyon var mı sizce?
ram oc.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı