Teamgroup GX1 SSD değiştirilmeli mi?

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
SSD veya HDD modeli
Teamgroup GX1 480 GB
Anakart
Asus Prime B450M-K
Merhabalar, 3 yıl önce GTX 1650 Super ve AMD Ryzen 5 2600X olan bir sistem toplamıştım. 3 yıldır sadece PC üzerinde 8 GB Ram daha ekledim 16 GB Ram yaptım. 3 yıldır aynı SSD'yi kullanıyorum hala siteler hızlı açılıyor ancak eskisine göre yavaşladı gibi. Üstelik 480 GB bana yetmiyor 60 GB alan kaldı ve henüz 3 oyun var sadece. Eğer değiştirmeliysem SSD önerebilir misiniz?

Ayrıca şuan kullanmış olduğum SSD iyi mi?

Merhabalar, 3 yıl önce GTX 1650 Super ve AMD Ryzen 5 2600X olan bir sistem toplamıştım. 3 yıldır sadece PC üzerinde 8 GB Ram daha ekledim 16 GB Ram yaptım. 3 yıldır aynı SSD'yi kullanıyorum hala siteler hızlı açılıyor ancak eskisine göre yavaşladı gibi. Üstelik 480 GB bana yetmiyor 60 GB alan kaldı ve henüz 3 oyun var sadece. Eğer değiştirmeliysem SSD önerebilir misiniz?

Ayrıca şuan kullanmış olduğum SSD iyi mi?
SSD'yi ilk defa duydum. İyi mi kötü mü bilmiyorum. İsterseniz SSD testi yapıp gönderin bakalım. Alan konusunda 1TB HDD alabilirsiniz. Ama isterseniz biraz daha paraya kıyıp 1TB SSD alırsanız çok daha rahatlar her şey.

SSD'yi ilk defa duydum. İyi mi kötü mü bilmiyorum. İsterseniz SSD testi yapıp gönderin bakalım. Alan konusunda 1TB HDD alabilirsiniz. Ama isterseniz biraz daha paraya kıyıp 1TB SSD alırsanız çok daha rahatlar her şey.
Tamamdır. Ama testi şuanda atamam gece gece yarın akşam müsait olduğumda eve gelince PC açıp testi atarım. SSD'yi ilk kez duymanıza şaşırdım. https://www.hepsiburada.com/team-gx...aza=Olta+Mühendisi&url_src=and-product-detail
Bunun 480 GB olan modelini kullanıyorum.

Tamamdır. Ama testi şuanda atamam gece gece yarın akşam müsait olduğumda eve gelince PC açıp testi atarım. SSD'yi ilk kez duymanıza şaşırdım. https://www.hepsiburada.com/team-gx1-240gb-450mb---499-mbs-25-sata-3-ssd-t253x1240goc101-p-HBV00000UFBZW?magaza=Olta+Mühendisi&url_src=and-product-detail
Bunun 480 GB olan modelini kullanıyorum.
Tabii ki. Çevirmiçi olan arkadaşlar da bakar zaten. Evet aslında bir çok SSD'yi bilirim ama ilk defa duydum ilk defa gördüm. Ben pek güvenmezdim şahsen.

Tabii ki. Çevirmiçi olan arkadaşlar da bakar zaten. Evet aslında bir çok SSD'yi bilirim ama ilk defa duydum ilk defa gördüm. Ben pek güvenmezdim şahsen.
Team markası aslında güvenilir bir marka ama çok akıllara kazınan bir marka değil sanırım. Ben aslında Adata SU630 alacaktım ancak onun yerine bunu aldım daha ucuz diye bütçem kısıtlıydı. Bende pek bilmiyorum SSD'im ne kadar iyi ancak Team markası F/P olarak iyiydi. (3 yıl önce)

Team markası aslında güvenilir bir marka ama çok akıllara kazınan bir marka değil sanırım. Ben aslında Adata SU630 alacaktım ancak onun yerine bunu aldım daha ucuz diye bütçem kısıtlıydı. Bende pek bilmiyorum SSD'im ne kadar iyi ancak Team markası F/P olarak iyiydi.

Adata SU650 kullanıyorum. Bende sorun yok ama kendisi kronik sorunlu bir SSD iyi ki almamışsın. Şans yine. Ben eğer ki şu an SSD alsaydım tercihimi Samsung, WD, Kingston, Kioxia tarafından kullanırdım. Bütçem kısıtlı ise MLD bakardım.

Adata SU650 kullanıyorum. Bende sorun yok ama kendisi kronik sorunlu bir SSD iyi ki almamışsın. Şans yine. Ben eğer ki şu an SSD alsaydım tercihimi Samsung, WD, Kingston, Kioxia tarafından kullanırdım. Bütçem kısıtlı ise MLD bakardım.
Aslında kioxia alacaktım ancak SSD modelini biraz düşürüp PSU'yu arttırmıştım. Şuan forumdaki GX1 konularına baktım herkes düşük hızdan bahsetmiş. Yarın testi yaptığımda atarım buraya.

@serhatcandev değerler bu şekilde çıktı.
20230324_174108.jpg

Son düzenleme:
Aslında kioxia alacaktım ancak SSD modelini biraz düşürüp PSU'yu arttırmıştım. Şuan forumdaki GX1 konularına baktım herkes düşük hızdan bahsetmiş. Yarın testi yaptığımda atarım buraya.

@serhatcandev değerler bu şekilde çıktı. Eki Görüntüle 1713028
Değerlerde bir sorun gözükmüyor. SSD sağlığına vs bak birde. Orada da sorun yoksa sana kalmış değiştirip değiştirmemek. 800TL'ye 1TB HDD alacağına biraz daha koyup 1TB M.2 SSD alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı