Tebilon iade süreci nasıl işliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LockDownTR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fizyoterapist-EGM
Merhaba, sadece forumumuzdan duyarak ve @Recep Baltaş ve @Ali Güngör beyin YouTube videolarında görerek Tebilon sitesinden alışveriş yaptım 30/01/2023 tarihinde,
Öncelikle karşı tarafı arayıp kasamda farklı marka PSU isteğimi dile getirdim, fiyat farkı vereceğimi söylediğim halde yardımcı olunmadı tarafıma Frisby marka kasadan 400 lira fark vererek Zalman marka kasayı seçtim onda da bronz özelliği olan PSU yok fakat Zalman markasına olan güvenimden içimden gelmeyerek PC hocası Vega paketini 3+2 taksit satın aldım. Dün (31/01/2023) banka kartımdan kontrol ettiğimde Tebilon sitesinde yazan +2 taksitin 400 lira gibi bir rakamla (faiz) etkinleşeceğini gördüm, önce bankamı sonra Tebilon müşteri hizmetlerini aradım, +2 otomatik taksit veriliyor dendi tekrar, ben de bankayı aradığımı ve böyle bir şey olmadığını +2 taksit için 400 lira kestiğini söyledim, araştırıp tarafıma dönüş yapılacağı söylendi ve, gün boyu bekledim dönülmedi, akşam aldığım cihaza siteden baktım ve farklı birkaç kasanın daha geldiğini gördüm, ürün henüz tarafıma ulaşmadı ve iade etmek istiyorum, tekrar cihaz almak istiyorum ama bana paramı 3 taksit ile mi verecekler? Henüz cihaz tarafıma bile ulaşmadı, yoksa direk iade yapıp kart limitim tekrar düzelecek mi, yeni cihaz almak için kart limitimin tekrar eski haline dönmesi gerek, bilgisi olan bilgi verebilir mi? İlk defa bu tür bir ürün iade ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Ürünü internet ortamında aldığınız için koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmaktadır. Site üzerinden veya mail ile iade talebinizi iletin ve ürünü göndermesinler. Gönderdiyseler de kargo geldiğinde iade olduğunu belirterek kabul etmeyin geri gitsin. İade sonunda paranız da taksitli aldıysanız taksit yansıtılan aylardaki kart ekstrenizden düşer. Yani ektstrenizde +X ürün bedeli var ise aynı zaman da -X ürün bedeli de olur ve etkilenmezsiniz.​

Ürünü internet ortamında aldığınız için koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmaktadır. Site üzerinden veya mail ile iade talebinizi iletin ve ürünü göndermesinler. Gönderdiyseler de kargo geldiğinde iade olduğunu belirterek kabul etmeyin geri gitsin. İade sonunda paranız da taksitli aldıysanız taksit yansıtılan aylardaki kart ekstrenizden düşer. Yani ektstrenizde +X ürün bedeli var ise aynı zaman da -X ürün bedeli de olur ve etkilenmezsiniz.​
Hocam kesin iade alacaklarından emin olsam direk diğer ürünü satın almaya çalışcam, amasite bana hiç güven vermedi, asla alışveriş yapmam artık

Hocam kesin iade alacaklarından emin olsam direk diğer ürünü satın almaya çalışcam, amasite bana hiç güven vermedi, asla alışveriş yapmam artık​
Yasal olarak bu hakkınız var ancak firma işi zora sürebilir. Bu süreçte haklarınızı bilerek ve ısrarcı olarak hareket edin. Olumsuz durum yaşarsanız işi Tüketici Hakem Heyetine götürürsünüz. Bu da zaman kaybına (maksimum 9 ay) yol açar.​

Yasal olarak bu hakkınız var ancak firma işi zora sürebilir. Bu süreçte haklarınızı bilerek ve ısrarcı olarak hareket edin. Olumsuz durum yaşarsanız işi Tüketici Hakem Heyetine götürürsünüz. Bu da zaman kaybına (maksimum 9 ay) yol açar.​
Ürünün kutusu bile açılmadı ama, forumumuzda önerilen bir sitenin, satıcı firmanın böyle bir durumla beni karşı karşıya bırakma ihtimali var mı ?

Ürünün kutusu bile açılmadı ama, forumumuzda önerilen bir sitenin, satıcı firmanın böyle bir durumla beni karşı karşıya bırakma ihtimali var mı ?​
Bir sitenin forumda önerilmiş olması sizin sorun yaşamayacağınız anlamına gelmemektedir. Sonuç olarak en sağlam siteden dahi alsanız üründe, teslim vb. aşamalarda sorun çıkma ihtimali bulunmaktadır.​

Bir sitenin forumda önerilmiş olması sizin sorun yaşamayacağınız anlamına gelmemektedir. Sonuç olarak en sağlam siteden dahi alsanız üründe, teslim vb. aşamalarda sorun çıkma ihtimali bulunmaktadır.​
Keşke farklı kişilerde yorum yapsa 3 4 konu açtım bu hafta kimse cevap vermiyor hocam.

Keşke farklı kişilerde yorum yapsa 3 4 konu açtım bu hafta kimse cevap vermiyor hocam.​
Tebilon firmasından alışveriş yapan kişiler vardır illa. Benim de görmem tesadüf oldu ancak Tüketici konularından anlarım. İçinizi ferah tutun size. Hukuki pek çok tecrübeme dayanarak yasal olarak haklı konumda olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim.​

Tebilon firmasından alışveriş yapan kişiler vardır illa. Benim de görmem tesadüf oldu ancak Tüketici konularından anlarım. İçinizi ferah tutun size. Hukuki pek çok tecrübeme dayanarak yasal olarak haklı konumda olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim.​
Sayın hocam, sınırlı stoklar var, farklı bir siteden alışveriş yapıcam fakat yarın Tebilon bana iade alamıyoruz derse iki ürün birden elimde kalmış olacak, ben böyle olduğunu bilseydim hiç alışveriş yapmazdım. Belki konu hakkında bilgili birileri yazar bana dur bakalım.

Tebilon müşteri hizmetleri çok ilgilendiler, boşuna korkmuşum,ürünüm hakkında yardımcı oldular ve onlardan birde klavye alışverişi yaptım, taraflarına ilgi alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Konu kilit

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı