Tebligat kağıdını kaybettim

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar, THH başvurusunu kazanmama rağmen karşı taraf hala yapması gerekeni yapmıyor. Ben de bu yüzden icra takibi açmaya karar verdim. Tebligat elime ulaşmıştı ancak kağıdı bulamıyorum, sistemde görülür değil mi? Adliyeye gidip açacağım icra takibini. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

THH üzerinden ben de icra başlatmadım. Ancak THH kararı TÜBİS üzerinden görülebilir.
Eğer garanti olsun diyorsanız kendiniz çıktı olarak alıp o şekilde icra işlemlerini başlatabilirsiniz.

THH üzerinden ben de icra başlatmadım. Ancak THH kararı TÜBİS üzerinden görülebilir.
Eğer garanti olsun diyorsanız kendiniz çıktı olarak alıp o şekilde icra işlemlerini başlatabilirsiniz.
THH üzerinden icra takibi başlatılabileceğini sanmıyorum. Benim sorum adliyeye gitsem bu işlem için bana yardımcı olurlar mı orada?

Benim sorum adliyeye gitsem bu işlem için bana yardımcı olurlar mı orada?
İcra mahkemesine durumu açıklayan bir dilekçe ve dilekçe içerisindeki durumları güçlendirici ispatlar ile giderseniz yardımcı olabilirler. Ancak yine de bu konuyu icra konusunda bilgili bir avukata sormakta fayda var.
Benim yazdıklarım kendi bilgi ve deneyimlerime dayanıyor. Doğrudan kesin bir şey söyleyemiyorum maalesef.

Öncelikle merhabalar, THH başvurusunu kazanmama rağmen karşı taraf hala yapması gerekeni yapmıyor. Ben de bu yüzden icra takibi açmaya karar verdim. Tebligat elime ulaşmıştı ancak kağıdı bulamıyorum, sistemde görülür değil mi? Adliyeye gidip açacağım icra takibini. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Sistemde görünüyor ancak icra dairesine başvururken başvuru dilekçesinin ek kısmına THH kararını eklemelisiniz. İcra dairesine başvururken belli masraflar oluyor, yaklaşık 120 TL bir meblağsı var. Masrafınızı, alacaklı olduğunuz tutara ekleyebilirsiniz. Dilekçenizi kendinizin yazmasını tavsiye ediyorum yoksa dışarıda pahalıya yazıyorlar.

Geri
Yukarı