THH karara bağlamasına rağmen tebligat gönderilmedi

Slakara456

Hectopat
İnternetten aldığım laptop içinde garanti belgesi bulunmadan geldi o zaman ihtiyacım vardı göndermedim. THH'ye başvurdum kara bağlandı beni haklı buldular ancak neredeyse 2 aydır tebligat gelmiyor bunun için ne yapmam nereye gitmem veya nereyi aramam gerekiyor? Ve karar Hepsiburada'nın garantiyi göndermesi yönünde onlar nasıl gönderecek bu belgeyi yani tebligat gelse bile ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum onu da açıklayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten aldığım laptop içinde garanti belgesi bulunmadan geldi o zaman ihtiyacım vardı göndermedim. THH'ye başvurdum kara bağlandı beni haklı buldular ancak neredeyse 2 aydır tebligat gelmiyor bunun için ne yapmam nereye gitmem veya nereyi aramam gerekiyor? Ve karar Hepsiburada'nın garantiyi göndermesi yönünde onlar nasıl gönderecek bu belgeyi yani tebligat gelse bile ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum onu da açıklayabilir misiniz?
İlk olarak hayırlı olsun ve tebrikler. Şimdi THH aşırı yoğunluk olabiliyor ayrıca tebligatlarda da gidiş gelişlerinde ve sisteme aktarmalarda sıkıntı çıkabiliyor. Önemli olan kararın lehine çıkmasıydı. Şimdi ne yapacaksın anlatıyorum.

Tüketici Hakem Heyeti ücretsiz olarak firmaya bu kararı tebliğ edecek. Artık 15 günlük karar kesinleşme süresi işlemeye başlayacak. Bu süre içinde şirket hala haklıyım diyorsa Tüketici Mahkemesinde dava açma hakkı bulunuyor ama panik yapmana gerek yok. Haklıysan her zaman haklı çıkarsın. Bu 15 gün bitimi karar kesinleşecek o zaman işte kararı icra edebilirsin. (Yani Hepsiburada'ya o kararı mail olarak atmanı senden isteyeceklerdir.)

Şuan senin yapmanı tavsiye ettiğim mümkün ise Tüketici Hakem Heyetine gidip memur arkadaşlardan kararın son durumu hakkında bilgi iste. Aklına takılan olursa yine konundan yaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı