Tebrikler Technopat!

Biliyorum zaten @SypeR domainin bu kadar etmesi güzel bir duygu olmuştur diye düşünmüştüm fakat konu da anlamayan arkadaşlar olmuş.

Örnek verirsem "youtube.com, facebook.com" gibi şeyler domaindir. "technopat.net"inde domain olduğunu düşünebilirsin :)
Ne kadar hit alırsa domain o kadar pahalı olur.

Biraz cahil olduğumdan sormak istiyorum. Ne oluyor domain ? :D Pek anlamam böyle şeylerden :)
Domain:
Adres cubugunda W3 icin IP adresi yerine karşılık gelen metine denir. Misal: 255.255.255.0 IP Adresi yerine technopat.net yazip senin bu IP adresindeki sunucuya baglanti saglaman gibi.

Bu sadece gelen para kar bu iş içinde zira kar olayına girersek çok daha düşük bir rakam ortaya çıkıyor. 1000 Mbps internet sadece aylık 1000 TL. Ayrıca İstanbul gibi bir şehirde elektrik ucuz değil. Verginin vergisini saymıyorum bile. :)

Evet, yanlış.
Doğrusu: 3 milyar 458 milyon 155 bin 205 TL.
Eski rakamla: 3 katırilyon 458 trilyon 155 milyar 205 milyon (eski rakama artı 6 sıfır ekliyoruz :D)
Ve buna: "Zenginin malı zühürtün çenesini yorar" deniliyor :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı