Techburada satıcısı deneyimim

NecroBit

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Selam dostlarım. 26 Aralık 2023 tarihinde linkteki monitörü Amazon üzerinden sipariş vermiştim. Satıcı Techburada idi. Ürün, kolaygelsin kargo firması ile 1 haftada elime ulaşmayı başarmıştı. Tabii bu süreçte yan mahallede konumunu görüntüleyip, gün içerisinde adresimi bulamamış ve tekrar İstanbul'a geri gitmişti. Sonra tekrar geldiler falan. Ürünü açar açmaz gözle görülür bir biçimde ekranın sağ alt ve sol alt kısımları içe göçük durumdaydı. Özellikle sağ altta anormal düzeyde ışık sızması mevcuttu bu durumdan dolayı. Fakat satıcı Amazon olmadığından değişim talebi oluşturamıyordum. Techburada'yı arayıp durumu izah ettiğimde Amazon üzerinden iade talebi oluşturup, not kısmına değişim yazarak değişim yapılabileceği söylendi. Bende öyle yaptım ve Yurtiçi Kargo ile geri gönderdim ürünü. Sürecin yaklaşık olarak 15 gün süreceği söylendi ortalama.

5 Ocak 2024 tarihinde gönderimi sağladım. Bugün günlerden 23 Ocak 2024. 18. günün ardından, firmadan ses seda gelmeyince ben aradım Techburada teknik servisini ve ürünümün adresime çok daha önce yollandığını fakat ulaşamadan geri geldiğini söylediler. Adresi doğrulamak istedim ve sordum. Yalnızca mahalle ve cadde ismi girilmiş. Elbette ki bulunamazdı.

Yüzüm fazla yumuşak olduğundan "kardeşim niye eksik yazıyorsunuz, hadi yazdınız niye bana ulaşılamadığı bilgisinin haberini vermiyosunuz? Hadi siz vermediniz kargo niye aramıyor? Kargo aramıyorsa alıcı telefon bilgisini bile girmemişsiniz" diyemedim. Yumuşak yüzlülük haricinde bir de artık böyle saçma sapır şeylerle uğraşmaktan sıkıldım. Memlekette kargoculuk ve internet alışverişi tam bir Texas, tam bir kaos ortamı. Yıldım. Bunun üzerine iyice adresi teyit ettirip tekrar belirttim. Dün için, bugün kargoya verilir denildi. Bugün şu saatlerde aradım Techburada teknik servisini ve herhangi bir bilgi görüntüleyemedim, muhtemelen kargoya verilmek üzere yola çıkarılmıştır denildi. Allah'a emanet, bana da beklemesi kaldı.

Gelgelelim bu yazıyı niye yazdığıma. Bu forum da dahil diğer birtakım forum ve sayfalarda da Techburada satıcısının ne kadar iyi ve kusursuz olduğu ile ilgili yazılar görünce yaşadığım bu gecikme, ihmal ve umursamaz süreci sizlerle de paylaşmak istedim.

Kişisel fikrim artık alacağım ürün her ne olursa olsun, Amazon'dan alacaksam satıcısının Amazon gibi büyük bir şirket olmasına dikkatle özen göstereceğim. Belki de artık elektronik ürünlerimi internet üzerinden almayı bırakmalıyım kimbilir. Ama alış sebebim tamamen mağazalara aynı ürünlerin gelmiyor oluşu. AVM'deki elektronik mağazalarına gelen ürünler tam bir fiyasko. Bilemiyorum.

AOC Monitör

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 17
  • 1-min.jpg
    1-min.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 25
  • 2-min.jpg
    2-min.jpg
    67,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme: