Technopat 5000 TL Intel i5 6600K RX 480 Sistem Toplama

Anakartı B veya H serisi yapıp işlemciyi i7 yaptığınızda daha performanslı olur. Fazladan para vereceğinizi düşünmüyorum. Tabiki i5 6600K' da yeterlidir. Ama daha iyisi varken neden? :kıkırda:

Açıkca söylemem gerekirse parçaların birbiri ile uyumu kasa boyutu ve içerisindeki diğer parçalar da düşünülerek kasa içerisine parçaların sıkışmadan düzenli yerleşebilmesi ve verdiğim parayı hakeden bir sistem olmasını istediğimden (performansı işleyişi verdiğim paradan daha az olmamalı) ve asıl sorun olarak da bu işlerden hiç anlamıyor olmamdan dolayı direk yazılanı (technopat kurucularının sitede tavsiye olarak yazdığı) parçaları toplamak istedim. Genel olarak yorumlarda parça önerisi yaparken, konuda yazmış olduğum parçalar ile kıyaslama ( bu parça bundan daha iyidir fiyat olarak aynıdır performans da daha verimli vs. gibi ) yaparak ve önerilen parçaların tam isimlerini de yazarsanız (önerilen ürünü araştırıp kendimce de görebilmek adına) çok daha mutlu olurum. Sizin önerileriniz hakkında değil de benim bu konular hakkında bilgisizliğimden kaynaklı olarak biraz daha parça adını tam olarak yazmanız benim de hatalı arama yapma riskimi azaltır :)
Herkesin yorumları ve yardımları için de teşekkür ederim kafamdaki sorulara cevap oluyor yazdıklarınız.

Sevgili arkadaşım foruma hoşgeldin. Öncelikle belirtmem gerekirse İ7 6700 + B150/H170 kombinasyonu daha performanslı olacaktır. İlk fotoğraftaki GTX 1070 ile topladığım sisteme monitör ekleyebilirsin ama yok ben taşıyamam hergün o kasayı TV' de oynarım dersen GTX 1080' li bir sistem daha topladım. Ürünlerin linkini koyamayacağım mobil olunca çok zorlaşıyor kusuruma bakma. Fiyatlara KDV dahil değil fakat resimdeki sağ tarafta KDV dahil fiyatı gözüküyor. Herkese iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-09-04-21-53-47.png
    Screenshot_2016-09-04-21-53-47.png
    74,8 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_2016-09-04-21-54-00.png
    Screenshot_2016-09-04-21-54-00.png
    75,3 KB · Görüntüleme: 60
Sevgili arkadaşım foruma hoşgeldin. Öncelikle belirtmem gerekirse İ7 6700 + B150/H170 kombinasyonu daha performanslı olacaktır. İlk fotoğraftaki GTX 1070 ile topladığım sisteme monitör ekleyebilirsin ama yok ben taşıyamam hergün o kasayı TV' de oynarım dersen GTX 1080' li bir sistem daha topladım. Ürünlerin linkini koyamayacağım mobil olunca çok zorlaşıyor kusuruma bakma. Fiyatlara KDV dahil değil fakat resimdeki sağ tarafta KDV dahil fiyatı gözüküyor. Herkese iyi forumlar.

Öneriniz için teşekkürler birçok kişinin de demesi üzerine işlemci - anakart üzerinde değişikliği yapabilirim şuanda birkaç kişi i7 6700 ile ve H170 ile daha çok performans alabileceğimden bahsetmiş ve büyük ihtimalle bu iki parçada değişikliği yazmış olduğum şekilde yapacağım gibi görünmekte. Fakat ekran kartı konusunda RX 480 8G fikrimi değiştirmemeyi düşünüyorum gerek fiyat farklarından dolayı gerekse incelemiş görmüş olduğum persormansına bakarak bu fikirde bulunmaktayım. Umarım en yakın zamanda da özel tasarımlı modeli çıkar diye bekliyorum. Teşekkürler.

Öneriniz için teşekkürler birçok kişinin de demesi üzerine işlemci - anakart üzerinde değişikliği yapabilirim şuanda birkaç kişi i7 6700 ile ve H170 ile daha çok performans alabileceğimden bahsetmiş ve büyük ihtimalle bu iki parçada değişikliği yazmış olduğum şekilde yapacağım gibi görünmekte. Fakat ekran kartı konusunda RX 480 8G fikrimi değiştirmemeyi düşünüyorum gerek fiyat farklarından dolayı gerekse incelemiş görmüş olduğum persormansına bakarak bu fikirde bulunmaktayım. Umarım en yakın zamanda da özel tasarımlı modeli çıkar diye bekliyorum. Teşekkürler.
Sizi pişman etmez fakat ileride kafanızı duvarlara vurmanıza sebep olabilir. Anket yapabilirsiniz bu sayede daha kesin sonuç elde edilebilir. :)

Sizi pişman etmez fakat ileride kafanızı duvarlara vurmanıza sebep olabilir. Anket yapabilirsiniz bu sayede daha kesin sonuç elde edilebilir. :)

Kafamı cidden çok karıştırdınız :) ama sanırım gtx 1070 alacağım gibi görünüyor, optimizasyon konusunda AMD'den daha ön planda olduğu kesin ve iki kart arasında da fazla fark olduğunu da sanmadığımdan kaynaklı MSI GTX 1070 GAMING X 8GB alacağım gibi şuanda.

Şimdilik masaüstü sistem konusunda sizlerin de tavsiyelerini göz önünde bulundurarak toplamayı düşündüğüm sistem şu şekildedir:

Anakart: MSI H170 GAMING M3 DDR4 SATA EXPRESS M2 SATA3 USB 3.0
İşlemci: INTEL Core i7 6700 Quad Core 3.40GHz 8MB Turbo VGA
Ekran Kartı: MSI GTX 1070 GAMING X 8GB
Bellek: Corsair Vengeance Kırmızı 16GB Kit 3000 MHz CL15
Depolama: Seagate 3,5" 2TB Barracuda 7200 RPM
SSD: Samsung 850 EVO 250GB M.2
Kasa: Cooler Master Storm Scout 2
Güç Kaynağı: Cooler Master G650M 80PLUS
Soğutma: Cooler Master Hyper T4
Monitör: ASUS 23.6" VP247H 1ms Full HD HDMI Gaming Monitor

Şuanda son olarak düşündüğüm sistem tam olarak yukarıdaki gibidir. Henüz sistemi toplamak için 2-3 hafta gibi bir zamanım olduğundan dolayı hala yorumlarınızı bekliyorum.
Sizlere sorum şu olacak; bu yazmış olduğum sistem içerisinde uyumsuzluk, yeterli performans alamama, parasının hakkını verememe vb. sorunlarla karşılaşır mıyım ve sistemim yüksek performans ile uzun ömür sağlar mı ? Ayrıca merak ettiğim konu olarak; bazı parçalarda değişiklikler yapmış olmamdan dolayı güç kaynağımın sağladığı güç konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?
Ayrıca kasanın sunmuş olduğu imkanlarla koyabildiğim her fan boşluğuna da fan eklemeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı