Technopat bisikletliler derneği

Küçüklükten beri bisiklet sürerim. Eski bisikletim 2015 model Bianchi RCX 227 idi. Öğrenci olduğum ve Kıbrıs'ta yaşadığım için burada yeni bisiklete geçtim. O da Kron XC150 oldu. Fotoğraflarını yarın gündüz gözüyle atarım :)

Bisiklete binmeyi severim. Çevre dostu taşıtlardır bisikletler :)
Katılıyorum! :)

Aramızda başka Corelli kullanan olduğunu sanmayıp, Corelli kullanıcısı olarak selamlıyorum sizi :D Komponentlerinden memnun kalmadığım için yakında değiştirmeyi planlıyorum. Marka önerisi alabilirsem güzel olur. Farklı farklı markalarda fiyatlar neredeyse aynı olurken komponent farkı çok oluyor çünkü. Marka sorma nedenim bu :D

Aramızda başka Corelli kullanan olduğunu sanmayıp, Corelli kullanıcısı olarak selamlıyorum sizi :D Komponentlerinden memnun kalmadığım için yakında değiştirmeyi planlıyorum. Marka önerisi alabilirsem güzel olur. Farklı farklı markalarda fiyatlar neredeyse aynı olurken komponent farkı çok oluyor çünkü. Marka sorma nedenim bu :D

Ben Corelli kullanıyorum Cyborg 2.1 yaklaşık 1,5 ay önce aldım :D

Adamlar pürüzsüz lastik kullanıyor biz şehir merkezinde MTB ile zar zor ilerliyoruz.

Aynen şehir merkezi bile olsa burası bile her taraf çukur dolu girinti çıkıntı dolu resmen arazi gibi o yüzden şehirde bile MTB kullanıyorum.

Merhabalar. Öncelikle, şu vites işinden pek anlamıyorum. Bisikletim Salcanoydu sanırım, 18 vites olması lazım. 6 vites seçme var. Onun dışında L ve H şeklinde diğer kolda bir çevirme şeyi var. O ne işe yarıyor, tam anlamadım. Nasıl kullanmalıyım? Ve 5. yada 6. viteste kullanıyorum, o diğer kolu sonuna kadar çekmek istediğimde olmuyor. Neden?

Bir de, biraz hızlanınca pedal boşa dönüyor.
Ve vitesi nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Öncelikle, şu vites işinden pek anlamıyorum. Bisikletim Salcanoydu sanırım, 18 vites olması lazım. 6 vites seçme var. Onun dışında L ve H şeklinde diğer kolda bir çevirme şeyi var. O ne işe yarıyor, tam anlamadım. Nasıl kullanmalıyım? Ve 5. yada 6. viteste kullanıyorum, o diğer kolu sonuna kadar çekmek istediğimde olmuyor. Neden?

Bir de, biraz hızlanınca pedal boşa dönüyor.
Ve vitesi nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Orta vites dişlisini en düşükte kullanıyorsun sanırım. Soldaki vites arttırma kolunu çekip orta vites dişlisindeki zinciri yükseltip sağdaki vites kolunu da ona göre ayarlayabilirsin. Bu şekilde 18'e kadar çıkabilirsin.

Orta vites dişlisini en düşükte kullanıyorsun sanırım. Soldaki vites arttırma kolunu çekip orta vites dişlisindeki zinciri yükseltip sağdaki vites kolunu da ona göre ayarlayabilirsin. Bu şekilde 18'e kadar çıkabilirsin.
Hmm pek anlamadım hocam. Bilgim yok bu konularda, sadece sürmeyi biliyorum diyebilirim :)
Benim bildiğim düz yolda yüksek vites, yokuşta düşük vites kullanın diyorlar. Şimdi, genelde düz yol buralar. Çok yokuş bazı yerler, inip sürüyorum. Benim düz yola göre ne yapmam gerek acaba? Sadece kollardan ayarlasam yetiyor mu, yoksa dişliyi elle mi değiştireceğim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı