Technopat ceza itirazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SideChain

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle Türkçe kullanımı ile ilgili olarak 1 gün ceza almışım, o yüzden cevap atamadım.

Ceza alma sebebim başlıktaki tüm kelimelerin ilk harfini büyük yazmam sanırım -ki başlığı düzenlemiş moderasyon- ama tavsiyem önce Türkçe'yi öğrenip, ondan sonra ahkam kessin bunu yapan kişi. Zira, başlıkların her kelimesi büyük harf ile yazılır. Hem bunu bilmeyip, hem de birini forumdan uzaklaştırmak hangi basit zihniyetin tezahürü bunu sizin takdirinize bırakıyorum. Bunun dışında yaptığım gözle görülür, "yahu bunun forumda olmaması gerekli" denilecek bir hata olduğunu düşünmüyorum. Göz göre göre benim yazdığım mesajı ve/veya başlığı hatalı hale getirmek kimsenin haddine değil. Yahu siz ne hakla benim yazdığım mesajı düzenliyorsunuz? Eğer hatalıysa başlığı silin, lakin benim yazdığım mesajı düzenlemek bir kere hukuken doğru değil. Zira yazdıklarımdan yasal olarak ben sorumluyum ve moderasyon bunu kafasına göre değiştirebiliyorsa, yarın öbür gün yargıya intikal edebilecek herhangi bir başlıkta da bu sorumluluğu üstlenmeleri ve karmaşayı çözmeleri gerekir. Bir hukukçu olarak moderasyon ekibini uyarıyorum, kimsenin mesajlarını ve başlıklarını düzenlemeyin. Bu bir skandaldır. Hatalı olan başlık veya mesajları direkt olarak silin ya da üyeye mesaj atarak düzeltmesi konusunda uyarın.

Ayrıca yazdığım mesajlara bakılırsa elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalıştığım görülebilir. Foruma en ihtiyacım olan anda saçma sapan bir sebepten beni forumdan uzaklaştırmak bu forumun amacına aykırı bir kere.

Yardım etmeye çalışan arkadaşlara da sonsuz teşekkürler. Yanlış montajdan kaynaklanmış, kurulumu yapan yere götürdüm ve hallettiler.

Cidden donanımlı insanların bulunduğu, Recep Baltaş ve Ali Güngör gibi sempatik ve gerçek "technopat" diyebileceğimiz insanların olduğu, Mikail Fidan gibi yeri gelince yapılan yanlıştan ötürü üyeden özür dileyebilen yapıcı yöneticilerin bulunduğu (umarım uzaklaştırmayı sen vermemişsindir üstat.) bu forumu bu şekilde terk etmek istemezdim, fakat cidden iyi yönetilmiyor sosyal bölümü. Herkese iyi sosyaller diliyorum. Özellikle müzik prodüksiyonu ve müziğin mutfağı diyeceğimiz kulvarda foruma ve insanlara katkım olacağını, aynı zamanda birçok konuda, birçok bilgiden faydalanacağımı düşünüyordum; fakat her atacağım mesajda bunu yaşayacaksam mümkün değil. O yüzden moderasyonun işini zorlaştırmayıp forumdan ayrılıyorum.

Şimdiye kadar herhangi bir konuda bana yardımı dokunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum tekrar.

Moderasyon ekibinden son ricam bu mesajıma dokunmasınlar.

@MF @Murat5038

Aldığınız ceza Türkçe kuralları idi. Başlıkta hata olsa;
"İçerikle İlgisi Olmayan Konu Başlığı"
"Konu başlığında "Acil, Yardım, İçeri veya Lütfen" kullanımı"
Bu iki cezadan birini alırdınız.
__
Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı