Technopat Gibi İşlerde Çalışanlar Nasıl Para Kazanır?

• Konuyu başlatan amd007
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A

amd007

Ziyaretçi
Evet soru açık. Sırf merakımdan ve kuzenimin isteği üzerine soruyorum.
Technopat yöneticileri parayı nasıl kazanıyor? :D
Şimdi youtube desek ordan gelen para çok az.
Bu sitedeki reklamlar desek, bir kişiyi anca geçirir. Kim bilir kaç kişi çalışıyor ofiste.
Ee başka para nereden geliyor?
Misal, teknoseyir de öyle.
Bu işin içinde ofis kirası da vardır. Satın aldılar ise en az 70bin vardır fiyatı.
Umarım yanlış anlaşılmamışımdır. Eğer bu inceleme ürünü gönderen firmalar yüksek para veriyorlar ise okulu bırakabilirim kitaplar çok pahallı arkadaşlardan fotokopi çektirelim desek onlar da para istiyor :D

Arkadaşım dikkat ettiyse reklam'ları görmüştürsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizi ilgilendirmez desek? Herkesin bir kazanci var. Reklamlar diyen arkadas, Technopat Sosyal'de daha yeni reklamlar yayinlanmaya baslandi.

Reklam felan olmasın. Donanımhaberde mesutçeviğin bir konferens konuşmasında işe ilk başladığında bu yana maaşı 10-20 kat artmış. Bunları reklamlardan birde mesela bir marka bir ürünü incelemeleri için felan onlara ücret felan verebiliyor.

Birde bizi ilgilendirmez. Hobi olarak bu mesleği yapabiliyor olabilirler.

Reklamlar yakın zamanda çoğaldığını biliyorum ama site açılır açılmaz yüzlerce reklam alacak hali yok. Ne kadar çok üye ne kadar çok mesaj. Ne kadar çok tıklanma okadar çok para. Bu işler böyle yürüyor.

Arkadaşım dikkat ettiyse reklam'ları görmüştürsün
Bir reklam bir aylık ne kadar gelir getirir ki?
Bizi ilgilendirmez desek? Herkesin bir kazanci var. Reklamlar diyen arkadas, Technopat Sosyal'de daha yeni reklamlar yayinlanmaya baslandi.
Bizi ilgilendirmez tabiki. Az önce mobilde olduğum için tam yazamadım. Kuzenim de bu işlere meraklı gelecekte bu işleri yapmayı planlıyor. O yüzden sordum. Ayrıca dediğiniz gibi, reklam yeni yeni daha.
reklam felan olmasın donanımhaberde mesutçeviğin bir konferens konuşmasında işe ilk başladığında bu yana maaşı 10-20 kat artmış bunları reklamlardan bide mesela bir marka bir ürünü incelemeleri için felan onlara ücret felan verebiliyor

bide bizi ilgilendirmez hobi olarak bu mesleği yapabiliyor olabilirler
O Mesut Çevik :) Arkasında TV'ye çıkmış bir forum var.
O değil de, acaba Technopat yöneticileri bir dergi falan çıkarmayı düşünüyor mu? Bu gün Tansaş'a gittim. Her marka teknoloji dergisi var. Neden Technopat yok dedim içimden.

Dergiler teknolojinin hızına yetişemezler de ondan. Yeni çıkan bir telefonun incelemesini 1 ay sonra mı yayınlamayı planlıyorsun :)
Bir bakıma öyle fakat kazandıkları parayı 5katına çıkarabilir. Birçok sazan var benim gibi o dergileri alan. Halbuki dediğin gibi 1 ay öncesi :D

Emin ol geliri kadar gideri de var. Dergi denilen şeyi hazırlamak için ayrı bir çalışan grubu lazım.
Gelen soruları cevaplamaya benzemez o işler.
Bak Web Tasarım performans ödevi yüzünden 2 haftadır ben de forumla pek ilgilenemiyorum.
Dergiyle ilgilenmeme durumun olamaz, bu kadar işe koşturacak beyin gücü lazım. Ofis kurmak gerekir resmen.
Her ay işlerin aksamaması lazım, basım ücreti var elbete, dağıtımı var bunun.
Götürüsünün yanında getirisi ne olur tartışılır.

Zaten pek para delisi insanlar değil, veya öyleler ama biz bilmiyoruz :)

Emin ol geliri kadar gideri de var. Dergi denilen şeyi hazırlamak için ayrı bir çalışan grubu lazım.
Gelen soruları cevaplamaya benzemez o işler.
Bak Web Tasarım performans ödevi yüzünden 2 haftadır ben de forumla pek ilgilenemiyorum.
Dergiyle ilgilenmeme durumun olamaz, bu kadar işe koşturacak beyin gücü lazım. Ofis kurmak gerekir resmen.
Her ay işlerin aksamaması lazım, basım ücreti var elbete, dağıtımı var bunun.
Götürüsünün yanında getirisi ne olur tartışılır.

Zaten pek para delisi insanlar değil, veya öyleler ama biz bilmiyoruz :)
Evet. Sinan Akkol açıklamıştı, oyungezer ilk çıktığında 20bin TL'lik basım yapılmış (16bin adet) ve sadece 9bin adet satılmış. Ordan burdan para gelerek kurtarmışlar. Neyse, sanırım reklamdan başka olay kalmıyor. Sanırım cevap buydu. Kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı