Technopat Güvenli Değil

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Technopat bizimle eğleniyor. :D

Bu konuya girince Sol Üst kısımda "Güvenli Değil" yazıyor. Ama bu konuya girince oluyor menüde ve yazıyı yazdığım konu açma kısmında sorun yok. Diğer konularda da sorun yok. ( Sadece sayfa 2 )
fgdsgdfs.PNG

Artık Google ve Technopat bile anladı Turbox almayın güvenli değil diye.

Hmm... Anladım. 3 Tane site var. Bizdenhesap, İtopya ve Technopat. Galiba Bizdenhesap sitesi HTTPS protokolüne uymuyor. Ama ben Technopat linki attım o zaman HTTPS protokolüne uymayan Technopat ise nasıl tüm Technopat'ın HTTPS protokolüne uymaması gerekmez mi?

Hadi biraz daha uğraşalım Paradoks yapacaz. :D

Paylaştığın sitenin HTTPS protokolüne uymaması hâlinde, Technopat Sosyal içerisindeki bir konunun da HTTPS protokolü engelleniyor. @(Ry)Zen'siz olmaz.

Bu durumun yaşanmaması için:
HTTPS protokolü olmayan bir siteyi paylaşmak istiyorsanız, bağlantı ekle (Ctrl + K) kısayolunu kullanarak paylaşabilirsiniz. Bu sayede HTTPS protokolüne bir engel gelmiyor.

Hmm... Anladım. 3 Tane site var. Bizdenhesap, İtopya ve Technopat. Galiba Bizdenhesap sitesi HTTPS protokolüne uymuyor. Ama ben Technopat linki attım o zaman HTTPS protokolüne uymayan Technopat ise nasıl tüm Technopat'ın HTTPS protokolüne uymaması gerekmez mi?
Mixed content, anahtar kelime. Ufak bir yanlış bilgilendirme mevcut.

Paylaştığın sitenin HTTPS protokolüne uymaması hâlinde, Technopat Sosyal içerisindeki bir konunun da HTTPS protokolü engelleniyor.
E ben Technopat Sosyal'de bulunan bir konu linkini attım o zaman HTTPS protokolüne uymayan Technopat değil mi?

Geri
Yukarı