Technopat Haber Teması Değişmeli mi?

Technopat Haber teması değişmeli mi?

• Evet

Oy: 502 86,4%
  • Hayır

Oy: 80 13,8%

• Oy verenlerin toplamı
    581

tuggrul

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar arkadaşlar,
Technopat'ın forum kısmından aşırı derecede memnunum fakat haber kısmı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Haberleri okutma hissi uyandırmıyor bende.

Sizlerde de öyle mi diye bir anket oluşturup, forumun nabzını tutmak istedim.
Eğer çoğunluk sağlanırsa yönetimin de buna kayıtsız kalacağını sanmıyorum.

Örnek vermeyi istemiyorum açıkçası ama birçok oyun/teknoloji haber sitelerini incelediğimizde temiz ve ferah arayüzleri karşılıyor bizleri ve okunmayı kolaylaştırıyor.

Biraz daha oy gelsin, konuyu yükseltelim. Performansı devamlı iyileştirildiği için aynı görünümde kaldık ama ben de değişiklikte ferahlık olur diyorum. Aslında yılbaşında bir güncelleme yaptık ancak performans düşük olunca geri aldık.

Daha yapıcı hale getirelim, neler olmalı?

Biraz daha oy gelsin, konuyu yükseltelim. Performansı devamlı iyileştirildiği için aynı görünümde kaldık ama ben de değişiklikte ferahlık olur diyorum. Aslında yılbaşında bir güncelleme yaptık ancak performans düşük olunca geri aldık.

Technopat'ta diğer rakip demeyelim de aynı sektördeki şirketleri/vs. örnek vermek abes kaçmaz diye düşünüyorum. Tamamen yapıcı bir ilişki vardır aralarında. O yüzden örneklendirerek listeleyeceğim. Sorun olacaksa düzeltilebilir.

1) Technopat ana sayfasında bulunan temanın artık neredeyse her sitede kullanıldığı çok belli. Çok kullanışlı, birçok şeye elverişli ama epey bir uğraşılması gerekiyor. (Bu konuda yardımcı olabilirim) Bu tema üzerinden de bir şekilde istenilen sonuca ulaşılabilir.

2) Nasıl olur bilmiyorum ama sanırım oluşturulan blog içeriği, elle forumda konu olarak açılıyor. DonanımHaber'deki gibi altına düşen yorumlar forumda gözükmüyor. Bir şekilde iyi yazılımcılar ile XenForo - Wordpress bağlantısı yapılabilir. İçerik kısmı otomatik olarak belli şablonda kısaltılır ve iki yorum alanı eşitlenebilir.

3) 1. maddedeki değişim konusu ele alınacaksa eğer, ThemeForest üzerinde daha modern görünümlü olarak Gamezone teması kullanılabilir, Newsmag'ın tamamen bir çizgisel yapıda olmasından kurtarmak ve yine de onun kolaylığını korumak istiyorsanız Newspaper'a geçilebilir. Düşüncem şu: Anasayfadaki haberler içeriği tamamen Medium gibi, Oyungezer gibi tamamen içeriğe odaklı, sağında solunda kocaman yazılar fotoğraflar reklamlar olmayan bir temaya geçiş yapılması veya ona göre uyarlanması. Klasik yazı tiplerinden kaçınılıp, biraz daha okumayı kolaylaştıracak, yazı tipi boyutları ona göre uyarlanacak ve aralıkları ona göre tekrar ayarlanacak bir şeyler düşünüyorum. DonanımHaber, OyunGezer, Medium vb. şeyler buna iyi örnek olabilir.

4) Yine haber kısmında etkileşim alabilmek çok iyi olur bence. Alttaki tepki butonları pek istenen sonucu veremiyor gördüğüm kadarıyla. Haberin anlık okuyucu bilgisi etkileşimi artırabilir, yorum alanı daha efektif hale getirilebilir. (Madde: 2)

5) Bu tamamen haber kısmından bağımsız olarak, sosyal kısmıyla alakalı. XenForo'daki üst menünün 1-2-3-4 kısayol tuşlarını deaktif etme şansınız varsa çok iyi olur bence. Çünkü sekmeler arası geçiş yaparken elimiz CMD veya CTRL'den erken bırakıldığında sayfa geçtiğimizde ana menüdeki o sayıyı açıyor.

6) Haber sayfasını çok karamsar, onu eklemeyi unutmuşum. Siyahtan ziyade ana rengi yeşil üzerinden tekrar düşünülebilir.

7) Kategoriler çok az gördüğüm kadarıyla. Alt kategori eksikliği var sanırım? Oyun kategorisi tek başına ne kadar kolaylaştırıcı olsa da okuyucu olarak filtrelememiz zor oluyor. Buna düşünülerek bir çare bulunabilir. Yine örnek verdiğim diğer sitelerdeki gibi...

---

Aklıma daha fazlası geldikçe eklemeye çalışacağım.

Haber ve makale kısımlarını daha çok toplu taşıma kullanırken mobilden okuyorum. Mobil için optimize edilmiş bir tema kullanılabilir, şuan için pek kullanışlı değil. Mobil için birkaç öneri dile getirmek isterim fakat terimlere hakim değilim, hatam olursa mazur görün.

-En üst kışıma günün en önemli gelişmeleri için yayınlanma zamanından bağımsız bir kısmı oluşturulabilir.

-İçeriğin başlığının hemen altında koyu bir şekilde haber, video, bülten tarzında uzantının içeriği yazıyor. Bunun yerine sayfayı alt alta kutulara bölerek haberler en üste olmak koşulu ile içeriklerine göre ayırmak kullanıcıların istediği içeriğe ulaşması konusunda daha kullanışlı olabilir.

-İçeriğin yazısı bittikten hemen sonra yorum kısmının gelmesi etkileşim için daha kullanışlı olacaktır. Etiketler, önceki yazı, yazan kişinin adı ve kısa açıklaması çok yer kaplıyor. Bu durum yorum kısmının aktifleşmesi önünde engel olabilir.

-Haber içindeki ilginizi çekebilir kısmının en alta olması yerine yazının ortalarında olup, uygun bir resim ile daha kendini belli etmesi; kullanıcının ilgisini çekebilecek içerikleri fark etmesini kolaylaştırabilir.

-İnsanlar bu dönemde en fazla bilgiye en az vakit harcayarak ulaşmak istiyor. Yazıların yanında okuma sürelerinin yazması, insanların o yazıya ne kadar vakit harcayacaklarını bilmesi okunma sayısını artırabilir.

34 katılım olmuş şu an gördüğüm kadarıyla. Evet arkadaşlar, görüşlerimizi bildirelim ki daha rahat ve daha fazla vakit geçirebilelim Technopat Haber'de.

Konunun popülerliği yine düşmüş, flood olmadığı için öne çıkaramıyorum doğal olarak. Ne yapmam gerek acaba? :) Bu sonuçlar yeterli olur mu?

Son düzenleme:
Birde Sosyal'de dolaşırken bildirim anlık görünmüyor. Sayfayı yenilemek gerekiyor, buna bağlı olarak bildirim seside eklerseniz seviniriz. Bildirim sesi istemeyen olursa sosyal seçenekleri sekmesinden bildirim ayarına gidip sesi kapatabilir mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı