Technopat Kullanıcıları En İyi Android Arayüzünü Seçiyor

Sizce Hangi Android Arayüzü Daha İyi?

• MİUİ

• EMUİ

• Saf Android Arayüzü

• ColorOS

• OneUİ

• TouchWiz

• XperiaUİ

• OxygenOS

• LG UX

• Diğer...

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Experience 8 bence zirveydi, hem performansta hem kullanışlılıkta.
Kullandım onu da J7 Prime kullanırken güzeldi doğruya doğru. One UI ile gece modu, tek elle rahat kullanım için optimize edilmiş arayüz, hızı geliştirildi bunlar beni memnun eden geliştirmeler. Bir de en sevdiğim özelliklerinden biri uygulama kapatma tuşuna bastığında açık olan uygulamaların altında en son kullandığın 5 uygulama simge olarak o pencerede listeleniyor kısa yoldan o uygulamalara da erişebiliyorsun.

Sanırım çok fazla Oneplus kullanan yok. OxygenOS Android 8 ve Android 9 da efsane bir akıcılığa sahip. Kendi topluluk uygulaması dışında saçma sapan hiçbir uygulama gelmiyor. Android 10 güncellemesi gelmedi daha ama bence Android ile optimize edilmiş en iyi arayüz.

OxygenOS gibi bir arayüzü varken Saf Android arayüzü hariç, hiç birini rakip dahi görmem. Bana iphone'u bıraktırmış markadır OnePlus. Xiaomi'nin dandik EMUI arayüzü ve ondan daha iyi bulduğum Samsung'un ara yüzünü övmenizi hiç OnePlus marka bir cihaz kullanmamış olmanıza veriyorum. OnePlus telefonlar stabilite ve hızıyla bilinir. Düşünün; neden bu cihazlar aynı donanıma ve Android sürümüne sahip, Antutu Benchmark gibi testlerde kendisinden fazla puan alan rakiplerinden, oyun, uygulama ve görevleri daha hızlı açıyor? Bunun sebebi OxygenOS ara yüzünün akıcılığı, hızı ve stabilitesidir. OnePlus kullanmadan
OxygenOS arayüzünün ne demek olduğunu bilemezsiniz. 2017 yılında aldığım 5t modelini
kardeşim kullanıyor ve cihaz ḥālā. çok stabil.
Sanırım çok fazla Oneplus kullanan yok. OxygenOS Android 8 ve Android 9 da efsane bir akıcılığa sahip. Kendi topluluk uygulaması dışında saçma sapan hiçbir uygulama gelmiyor. Android 10 güncellemesi gelmedi daha ama bence Android ile optimize edilmiş en iyi arayüz.
Hele şükür OxygenOS nedir bilen birini gördüm :)

Dosya Ekleri

• oneplus-7-oxygen-os-9510-surumu-yayinlandi-01.jpg
    oneplus-7-oxygen-os-9510-surumu-yayinlandi-01.jpg
    129,7 KB · Görüntüleme: 51
  • oneplus-7-pro-oxygen-os_001.jpg
    oneplus-7-pro-oxygen-os_001.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 57
  • gsmarena_012.jpg
    gsmarena_012.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 42
Böyle bir başlığa cevap verebilmek için şıklardaki tüm arayüzleri uzun uzadıya deneyimlemiş olmalısınız. Alım gücünün düşük ve üyelerin %90'ının 8-12 yaş aralığında olduğunu düşünürsek çoğunun giriş seviyesi Xiaomi kullandığını varsayıyorum, bu yüzden MIUI gibi buglarla dolu bir arayüzün üstte olmasını normal karşılıyorum. Çocuk nereden bilsin OnePlus nedir, Cyanogen nedir. Teknosa vs gibi mağazalara da gelmiyorki gidip ellesin, fotoğrafını çekip duvar kağıdı yapsın.

Bana göre One UI.
Not: TLOU hayranları yani benim gibi olanlar arka plan isterse veririm. Kendim çektim zaten :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210422-024454_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210422-024454_One UI Home.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20210422-024450_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210422-024450_One UI Home.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20210422-024443_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210422-024443_One UI Home.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 33
Böyle bir başlığa cevap verebilmek için şıklardaki tüm arayüzleri uzun uzadıya deneyimlemiş olmalısınız. Alım gücünün düşük ve üyelerin %90'ının 8-12 yaş aralığında olduğunu düşünürsek çoğunun giriş seviyesi Xiaomi kullandığını varsayıyorum, bu yüzden MIUI gibi buglarla dolu bir arayüzün üstte olmasını normal karşılıyorum. Çocuk nereden bilsin OnePlus nedir, Cyanogen nedir. Teknosa vs gibi mağazalara da gelmiyorki gidip ellesin, fotoğrafını çekip duvar kağıdı yapsın.
Hocam Cyanogen kalmadı, artık OxygenOs. Bizde bilmiyorduk, ama bir gün yine böyle bir teknoloji portalı vasıtasıyla markaların Android'e uyarladığı arayüzleri görünce araştırdık ve öğrendik..Xiaomi ve Samsung'tan sonra iPhone kullandım, bir daha Android'e dönmem diyordum, Cyanogen yani şimdi ki ismi ile OxygenOs beni cezbetti ve bir One Plus 5t aldım. Şu anki cihazım 8t aşırı memnunum. Ekranı bir kaza sonucu kırıldı ve şu an tamirde mecbur giriş seviyesi bir Android cihaz kullanıyorum ve inanın o performanstan sonra bu işkence gibi geliyor.
Bir de değinmeden edemeyeceğim HTC markasının bir arayüzü vardı HTC Sense o da aşırı stabil ve akıcı bir arayüz idi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı