Technopat kuralları katı mı?

Kurallar katı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    104
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1489 mesajım var. Şu an bakmadım ama 100 de konum olsun. 20 sinde altta bahsettiğiniz durumu yaşadım.

Bence bazı şeyleri göz ardı etmeleri gerekirken illa üstüne gidiyorlar. Mesela yazım konusunda.

Bir cümle genel olarak düzgün ise bazı hatalardan dolayı ban yiyoruz. Çok gereksiz ve forumdan soğutan bir özellik.

Ben ilk zamanlar konu açarken ban yiyip, açtığım konuyu cevap vermediğim zamanları biliyorum.

Küçük yazım yanlışlarına 10 dakika. Büyük yazım yanlışlarına 1 saat verilmesi gerekiyor bence.

O 10 dakika insanı emin ol nokta koymamayı unutmamayı sağlar.
Yazılı uyarı nokta gibi küçük şeyler için yeterli ama DA forumdaki gibi kaba taslak yazanlara 1 saat verilmeli.

Kurallar katı değil de moderatörler gereksiz time out atıyor, yoksa aman aman bir katılık yok.
Padişahlık dönemimde bile daha az kişiye gereksiz ceza vermişimdir.
Hocam sigara hala yasak mı?

Mesajı direkt göndermek yerine yazdığını okuyunca ceza yeme ihtimali 10 kat düşüyor arkadaşlar :) Ayrıca çok da katı olmadığını düşünüyorum, yazının içinden geçmediğiniz sürece sorun olmuyor.

Yazım konusunda ısrarla bize yaptırım uygulayıp konu başlıklarını yanlış bir Türkçeyle düzelten modlar olmasa gayet iyi aslında çoğu şey. Burası askeriye değil sonuçta, teknoloji platformu. Kendimizi baskı altında hissetmememiz lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılı uyarı nokta gibi küçük şeyler için yeterli ama DA forumdaki gibi kaba taslak yazanlara 1 saat verilmeli.

Onun için dedim hocam zaten. Ufak hatadan 1 saat uzun bir süre. Eğer sadece yazım yanlışından yediyse diyorum. O 1 saat yeni insanlara yardımcı olmak için yeterli bir zaman.

Yoksa destan yazıp, nokta bile koymuyorsa tabi yesin.

Bırakın katı olmasını eskisine göre çok daha yumuşaklar. Bu sebepten ötürü de eskisine nazaran çok daha fazla troll konu, yazım hatası ve gereksiz mesaj görüyorum. Ayrıca moderatörler kafalarına göre ceza süresi uygulamıyor. 1 yıl falan yok yani.

Haklısınız :D

Eskiden her yazdığım yazının türkçe imla kitabına uyuyor mu diye bakıyorlardı. Program dili gibi, unutsan ceza veriyorlardı.

Şimdi ise moderatörler kafasına göre başlıklarımı değiştiriyorlar. Ben insanlara hangi android sürümünü iyidir diye soruyorum. Konuyu telefon alma ilanına çeviriyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı