Technopat Moderatörlük Anlayışı

actanonverba

Megapat
Elimden geldiğince kısa tutmaya çalışarak sitemimi dile getireceğim.

Bugün VAC yemesi sebebi ile CS GO dışındaki herhangi bir oyununa bir şey olur mu,zarar gelir mi diye biri konu açmıştı. Bayağı da cevap geldi klasik hilecilere yaptığımız şekilde. Birisi hile kullanmasına laf etmiş. Konu sahibi ona cevap olarak ilk mesajında da yazdığı gibi 'Pişmanım demiştim, böyle cevaplara gerek yok' demiş ve ben de bu cümlesine bir cevap yazdım. Yazdığım cevap aynen şu:

‘’VAC yediğin için pişmansın, yemesen bunları konuşuyor olmazdık’’

Şimdi, gönüllerden önce akıllara sesleniyorum; Bir korsan oyun veya yazılım konusunda, bir dolandırıcılık konusunda, karşıdaki kişiye herhangi şekilde konu ile alakalı cevap veya bilgi vermek yerine bazen atasözü, deyim, konu ile alakalı ama konunun çözümüne herhangi bir yardımı olmayan cümleler herkes kuruyordur. Bunu sadece süper moderatörler bile değil; Yönetici takımı da kuruyor. Yıllardır bazen eğlenerek bazen kanser olarak bu forumu kullanıyorum ve birçok şey öğreniyor, bildiklerimi de fikirlerimi de paylaşıyorum.

Bu konuyu açmamdaki mutlak sebep; yukarıda ‘’..’’ şeklinde belirttiğim cümlem tam 13 (on üç) beğeni aldı ve bunu beklemiyordum. Mesele beğeni sayısı değil, demek ki doğru bir cevap verdim ve insanlar fikrime katıldı. Belki daha fazla kişi katıldı ama 13’ü kesin şekilde bunu belirtti.

2 saat geçmedi, ‘Gereksiz Mesajlar’ nedeniyle 2 puanlık uyarı aldım. Şunun bilgisini vereyim, foruma alıştıktan sonra çok az uyarı aldım ve Ekim ayında 1-2 (yanlış hatırlamıyorsam), Kasım ayında ‘0’ uyarı aldım. Şimdi Moderatör, Süper Moderatör, Yönetici, Katkıda Bulunan vasıflı kullanıcılar konu ile direk bağlantısı olmayan ibretlik ve ders niteliğinde alıntı veya cümle kurduklarında herhangi bir sorun olmuyorken, akşam akşam ashabımın diplerine kadar bozulmasına sebep olan bu () uyarı ve mesajımın yok edilmesi nedir?

Son düzenleme:
3 saat boyunca, kalkmadan ekran başında Sosyal kullanıcılarının açtığı konuları denetliyor ve gelen raporlara bakıyoruz. :)

Bu süre içinde bazen o kadar birikme olabiliyor ki, gözümüzden kaçabiliyor bazı detaylar. :) Dolayısıyla böyle küçük hatalar olabiliyor. :)

Bu tür durumlarda, uyarıyı ya da uyarı aldığınız mesajı raporlarsanız, daha hızlı geri dönüş sağlarız. :)

Yanlış uyarı konusunda sizden özür diliyorum, mesajınız geri alındı ve uyarınız silindi.

İyi forumlar. :)

Son düzenleme:
2 gün önce bende yanlış bilgilendirme yüzünden uyarı aldım. Ama bilgilendirme yanlış değildi. Cezam bittikten sonra konuya sizin yaptığınız şekilde açıklama ekledim. Hem uyarım kaldırıldı hem de yanlış bilgilendirme uyarısı silindi. Cezadan çok kafayı yanlış bilgilendirmeye takmış durumdaydım. Yapı olarak bilmediğim bir duruma yorum yapmam. Yapsam bile kişiyi uyarıp fikir verdiğimi belirtirim.
Neyse ki ertesi gün gerekli düzeltme yapıldı.

Arada ufak tefek hatalar olur. 🤞

@SideWinder Teşekkür ederim, bu derece anlayışlı şekilde yanıt verdiğiniz ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben sinir stress sahibi bir insandım ancak uzun süredir çok şükür sakin birisi oldum. Bunda en büyük pay sevdiğim şeyleri yapmamdır. Dersiydi, vizesiydi, 7.yılımdaki uzayan okulumdu, aile kavgalarıydı vs. Ya dışarıda dostlarla takılmak ya da evde dizi-film-müzik-spor ve forumlarda takılmak benim için yapmaktan keyif aldığım şeyler. Ansızın bu tür durumlar -insanlık halidir tabi ki- yaşanabiliyor, ben de insanım, ister istemez geriliyor sinirleniyorum. Mühim olan derdimi açıkça anlatabilmem ve konunun çözüme kavuşmasıdır. Tekrar teşekkürler.

Şunu da eklemek istiyorum. Olayda yoğunluktan dolayı karışıklık olmuş ve buna asla bir şey söylemem. Kimisi işini hakkıyla yapacak o zaman diyebilir ben öyle düşünmüyorum. İnsanız hata yaparız. Ben o yazdığım eğer 'Gereksiz Mesajlar' kategorisinde olsaydı çıldırırdım. Çünkü, üşenmem ve 1 saatimi almaz 200 tane örnek gösteririm, sunum hazırlarım. Sonuçta hak yerini buldu, teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı