Technopat moderatörlerinin ceza anlayışı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Black Swordsman

Hectopat
Makaleler
3
Evet bugün hortlatımış bir konuya verdiğim cevap nedeni ile ceza aldım. Fazla bir ceza değildi ama anlamadığım bir durum var. Ben yazdığım yorumun yanlış olduğunu düşünmüyorum açıkçası. 2017'den beri bu forumda olan bir arkadaşın konu hortlatmanın yanlış olduğunu bilmesi gerekir. 2016 da açılmış bir konuyu hortlatan @Elasmotherium kardeşim, son etkinliği kayıt olduğu sene 2016 olan konu sahibine soru soruyor ve konuyu hortlatıyor. Ben de bu arkadaşa durumu izah ediyorum ve gereksiz yere hakaret ediyorum. Bu kısımda ceza almam haklı. Fakat benim ceza alıp da konuyu hortlatan arkadaş neden almamış onu merak ediyorum. Daha doğrusu benim mesajım niye kaldırıldı benim dışımda bugün yazan arkadaşların mesajları neden kaldırılmadı? Cevaplanırsa sevinirim. Hakaret ederek hata yaptığımın farkındayım.

resim_2020-11-27_163235.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kural numarası 20: Eski konulara gereksiz mesajlar atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir.

Gereksiz mesaj atılırsa uyarı alırsınız. Konu ile alakalı olup da hortlatmak diye tabir ettiğimiz şeyi yaparsanız mesajınız taşınır.

Örneğin: Konu adımız "xxx, yyy sistemiyle A oyununda ekranda çizgiler çıkıyor."
Örnek konuşma:
-Bilmem ne ayarını böyle yaparsan düzelebilir.
+ Yaptım ama düzelmedi.
-- Windows üzerinden şunu şöyle yaparsan düzelir.
++ Yaptım oldu, teşekkürler.

Yıllar sonra gelen kullanıcı: Aynı sisteme sahibim, aynı sorunu yaşıyorum. nasıl çözdünüz?

*: Burada mesajı yazan kişinin mesajı yeni bir konuya taşınır.

Altına birisi ise o mesajı raporlamak yerine sizin gibi hakaret edip veya etmeyip, kaç yıllık konuyu neden hortlatıyorsun diye yazarsa yine uyarı alır. Bunun için ise uyarmayın, raporlayın diyoruz.

Kişiyi sorgulamak yerine rapor etseniz, bu tarz sorunları yaşamazsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı